Pani przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok o ustawie swojego autorstwa
W uzasadnieniu do projektu ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego zapisano w jakim celu ma zostać przeprowadzona nowelizacja ustawy.
Ku zaskoczeniu pani Krystyna Ptok w przedmiotowym uzasadnieniu napisała:
Powyższy fragment uzasadnienia odnosi się do propozycji podniesienia współczynników pracy w grupie zawodowej pielęgniarek i położnych – 6 oraz 5.
Natomiast pani przewodnicząca Krystyna Ptok w powyżej cytowanym zdaniu z uzasadnienia do projektu ustawy ukazuje makabryczny defekt opracowanej przez OZZPiP zmiany ustawy.
Otóż wniosek jest jeden: związek pielęgniarek przedstawia rozwiązanie płacowe, które niweluje częściowo nieuzasadnione różnice w wynagrodzeniach. Podkreślamy: „częściowo niweluje”.
Czyli część nieuzasadnionych różnic w wynagrodzeniach pozostała i jest makabrycznym defektem projektu przygotowanego przez panią Krystynę Ptok.
Wobec powyższego należy stwierdzić, że związek pielęgniarek poprzez swój projekt ustawy utrwala nieuzasadnione różnice w wynagrodzeniach.
Makabryczny defekt ustawy przygotowanej przez panią przewodniczącą Krystynę Ptok
Pytanie – kto upoważnił związek do przedstawienia projektu ustawy, który nie zniwelował całkowicie nieuzasadnionych różnic w wynagrodzeniach?
Dlaczego związek pielęgniarek dyskryminuje pielęgniarki z grupy 5 i 6 poprzez przesłanie do sejmu ustawy, która degraduje płacowo ponad 100 tys. pielęgniarek i położnych?
Paradoksalnie związek pielęgniarek przesłany projekt ustawy do sejmu firmuje jako walkę z dyskryminacją i degradacją!
Wobec powyższego nie może być zgody na poparcie projektu ustawy z makabrycznym defektem, autorstwa pani Krystyny Ptok. Dlatego dyskryminowane i degradowane przez związek pielęgniarki i położne podpisują sprzeciw. Jego wyrazem jest petycja – Nie dla projektu ustawy związku OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego.
Informację w sprawie treści petycji oraz sposobu jej podpisania dostępne są przez kliknięcie poniższej grafiki. Petycję można podpisać anonimowo. Petycję mogą podpisywać także osoby nie będące pielęgniarkami i położnymi.