Wyprzedaż w Sklepie Pielęgniarek i Położnych
Sklep Pielęgniarek i Położnych istnieje już od ponad 10 lat! Od początku naszym głównym celem było rozpowszechnianie wiedzy pielęgniarskiej i położniczej, sprzedając książki z różnych dziedzin medycyny. Z biegiem lat na rynku wydawniczym pojawia się wiele nowych tytułów dla pielęgniarek i położnych. Niektóre pozycje zostają zastąpione nowym wydaniem, które jest uzupełnione o aktualne informacje lub zalecenia.
W związku z powyższym, w asortymencie naszego Sklepu znajdują się również książki, które są nadal aktualne, jednakże w kilku przypadkach, mają już swoich nowszych zastępców. Pozycje te zostały przecenione nawet o 40%.
Poniżej przedstawiamy kilka tytułów.
Literatura dla pielęgniarek i położnych
Dermatologia i wenerologia dla pielęgniarek (Elżbieta Krajewska – Kułak)
Autorka podręcznika wyraża pogląd, że choroby skóry stanowią problem nie tylko dla pacjenta i jego rodziny, ale także dla pielęgniarek sprawujących codzienne czynności pielęgnacyjno – diagnostyczno – terapeutyczne.
Często pielęgniarki wykonują zabiegi u pacjentów z chorobami skóry z obawą lub zniechęceniem co jest wynikiem braku wiedzy w zakresie chorób skóry. A to właśnie od postawy pielęgniarek zależy przede wszystkim nabycie przez pacjenta umiejętności samoopieki. W pierwszej części publikacji omówiono objawy oraz leczenie poszczególnych chorób skóry i wenerycznych. W drugiej przedstawiono rolę pielęgniarki w diagnozowaniu chorób skóry, pielęgnacji skóry: noworodka i niemowlęcia, w czasie ciąży i połogu oraz skóry starczej i narażonej na działanie promieni słonecznych. Zaprezentowano także ogólne zasady podawania leków na skórę oraz sposób stosowania maści, mazideł, kremów i past, pudrów oraz zasypek. W ostatniej części publikacji zawarto standardy postępowania pielęgniarskiego w poszczególnych jednostkach chorobowych.
Wprowadzenie do diagnozy pielęgniarskiej (Jolanta Górajek – Jóźwik)
W pierwszych rozdziałach podręcznika Wprowadzenie do diagnozy pielęgniarskiej poruszono zagadnienia związane z pielęgniarstwem i jego filozofią oraz współczesnym wezwaniom przed pielęgniarstwem i pielęgniarką. W kolejnej części podręcznika omówiono problematykę miejsca diagnozy w pielęgniarstwie, historii klasyfikacji i kategoryzacji diagnoz pielęgniarskich.
Rozdział 6,7,8 został poświęcony zagadnieniom związanym z informatyzacją pielęgniarstwa w kontekście znaczenia pielęgniarskiego systemu informatycznego. W podręczniku opisano także klasyfikację NANDA oraz ICNP oraz ich znaczenie dla rozwoju pielęgniarstwa. W ostatnich dwóch rozdziałach zaprezentowano informacje w zakresie komunikowania się na potrzeby diagnozowania i diagnozy oraz aspektów przygotowania pielęgniarek do wdrażania systemu klasyfikacji diagnoz pielęgniarskich do praktyki zawodowej.
Biblioteka położnej – Opieka przedkoncepcyjna (Grażyna Stadnicka)
W pierwszym rozdziale publikacji Opieka przedkoncepcyjna zaprezentowano zagadnienia dotyczące zdrowia prokreacyjnego kobiety w kontekście wytycznych WHO, przepisów prawnych, bioetyki oraz uwarunkowań kulturowych, a także przedstawiono organizację opieki przedkoncepcyjnej w Polsce. W drugim rozdziale omówiono płodność w różnych sytuacjach zdrowotnych i życiowych oraz zaprezentowano informacje z zakresu ubocznego wpływu leków, używek na płodność.
W publikacji bardzo szeroko poruszono zagadnienia dotyczące oceny indywidualnej możliwości zapłodnienia oraz przebiegu ciąży pod kątem różnych czynników.
Wyprzedaż trwa do wyczerpania zapasów.