Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju nowoczesnego pielęgniarstwa.

2 min czytania
Aktualności
Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju nowoczesnego pielęgniarstwa.

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Szanowni Państwo!

System ochrony zdrowia staje powoli przed dużym wyzwaniem jakim jest starzejące się społeczeństwo, w tym kadra medyczna. Podstawowa opieka zdrowotna jest pierwszym stopniem wejścia do systemu ochrony zdrowia i zaczyna z roku na rok odgrywać coraz to większe znaczenie. Zmiany systemowe w ochronie zdrowia pokazują zmianę roli pielęgniarek i położnych w systemie ochrony zdrowia z równoczesnym poszerzeniem się zakresu kompetencji pielęgniarek i położnych tam pracujących.

Mając na uwadze zmieniającą się pozycję pielęgniarek i położnych w systemie ochrony zdrowia, nadal duże braki w starzejącej się kadrze, a równocześnie zwiększające się zapotrzebowanie na świadczenia medyczne z tego zakresu w opiece ambulatoryjnej, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie organizuje II Ogólnopolską Konferencję Naukową: Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju nowoczesnego pielęgniarstwa, do udziału w której mam zaszczyt Państwa zaprosić.

Nasza konferencja to bezpośrednia wymiana doświadczeń badawczych i zawodowych. Planujemy sesję posterową dla studentów nt. Opieki ambulatoryjnej w systemie ochrony zdrowia, ale i panele dyskusyjne w tematyce rosnącej roli opieki pielęgniarek i położnych oraz innych zawodów w systemie ochrony zdrowia.

Główne obszary, wokół których koncentrować się będzie tematyka przedmiotowej konferencji to:

  • priorytety i wyzwania w wybranych dziedzinach rozwoju opieki i kadry pielęgniarskiej i położniczej w opiece ambulatoryjnej;
  • pielęgniarstwo z perspektywy praktyki, nauki i edukacji;
  • rozwój samodzielności pielęgniarek /pielęgniarzy POZ w aspekcie zmian systemowych w ochronie zdrowia, w tym nowe wezwania dla pielęgniarek POZ pracujących m.in. także w higienie szkolnej;
  • pielęgniarka jako edukator zdrowia – innowacje w edukacji zdrowotnej pacjenta;
  • wybrane aspekty opieki koordynowanej w zespole opieki ambulatoryjnej;
  • szeroko rozumiana opieka długoterminowa domowa i wezwania dla systemu w związku z brakami kadry pielęgniarskiej w tym obszarze.

Prelegenci i paneliści – naukowcy, praktycy, pielęgniarki i położne, ale i przedstawiciele innych zawodów medycznych, w tym lekarze, dietetycy, fizjoterapeuci, psycholodzy, ratownicy medyczni, a także studenci – przedstawią zagadnienia w odniesieniu do najnowszych badań naukowych oraz zmieniających się przepisów prawnych.

Zapraszamy przedstawicieli świadczeniodawców publicznych, jak i nie publicznych, Wydarzenie odbędzie się 15 maja 2025 r. w Kampusie nr II Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich 195a.

Mamy nadzieję, że Konferencja oprócz bogatego zasobu wiedzy, umożliwi Państwu nawiązanie silnych i trwałych relacji zawodowych i naukowych, a udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: Współczesne wyzwania i kierunki rozwoju nowoczesnego pielęgniarstwa przyczyni się do Państwa rozwoju naukowego i zawodowego.

Serdecznie zapraszamy,

dr n. o zdr. Grażyna Dykowska, Kierownik Instytutu Zdrowia WSIiZ ds. Pielęgniarstwa
dr n. chem. Sebastian Grzyb, Rektor WSIiZ

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pracująca pielęgniarka ma 72 lata. Podziwiać, czy współczuć?

3 min czytania
Pielęgniarka – cóż każda z nas ma swoje priorytety. Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych zamieścił poniższy post. Poruszona problematyka zawsze wywołuje w…
AktualnościOferty pracy

Oferta pracy dla pielęgniarki NFZ. Wolne niedziele i święta.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarki – zobacz wymagania W Medicover wierzymy, że różnorodność to siła. Szanujemy Twoje unikalne doświadczenia i potrzeby – znajdziemy ofertę…
AktualnościPraktyka zawodowaSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarka: jeszcze trochę a będą kursy z założenia czopka.

2 min czytania
Pielęgniarka: „Zastanawiam się czego uczą studia dla pielęgniarek, jak niemal do każdej czynności czy procedury potrzebny jest kurs”… W dniu 24 kwietnia…
Komentarze