Teleporady medyczne

1 min czytania
Aktualności
Teleporady medyczne

Teleporady na stałe weszły do naszego życia w momencie, gdy stały się standardową usługą większości placówek medycznych.

Przejście z wizyt gabinecie lekarskim do telefonicznych konsultacji okazało się bardzo wygodne zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy. Ale teleporady to nie tylko wygodna alternatywa – to również skuteczne narzędzie wspierające dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej. Przekonajmy się, jak to rozwiązanie działa w praktyce. 

Jak uzyskać teleporadę lekarską? 

Teleporadę można łatwo uzyskać, kontaktując się ze swoją przychodnią drogą telefoniczną i zgłaszając potrzebę zdalnej konsultacji. Rejestratorka – podobnie jak w przypadku standardowej wizyty w gabinecie lekarskim – zaproponuje pierwszy wolny termin, a po jego zatwierdzeniu przekaże zgłoszenie do lekarza, który w umówionym czasie oddzwoni do pacjenta i omówi z nim jego problem. W ramach takiej konsultacji lekarz może bez problemu wystawić e-receptę, a jeśli zajdzie taka konieczność, to również e-skierowanie i/lub e-zwolnienie. Jak wspomnieliśmy, teleporady lekarskie są standardową usługą w wielu placówkach medycznych, niestety jednak wciąż nie we wszystkich. Na szczęście dla tych pacjentów, których przychodnie nie oferują zdalnych konsultacji, istnieją również serwisy takie jak homedoctor.pl, gdzie można skorzystać z teleporady online. To nowoczesny odpowiednik wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim, o tyle jednak wygodniejszy, że można się na taką wizytę udać nie wychodząc z domu – wystarczy zarejestrować się na wybrany termin na stronie internetowej i o umówionej godzinie czekać na telefon od lekarza.

Kiedy warto wybrać teleporadę? 

Teleporady lekarskie świetnie się sprawdzają w przypadku schorzeń o łagodnych objawach oraz chorób przewlekłych, które wymagają stałego monitorowania i regularnego wystawiania recept, a przy tym nie wiążą się z koniecznością wykonywania żadnych badań. Zaleca się je także w sytuacji, gdy pacjent podejrzewa u siebie przeziębienie, grypę lub ospę – zdalna konsultacja pozwoli wtedy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów. W pozostałych przypadkach, potencjalnie groźnych i wymagających przeprowadzenia badań fizykalnych, lepiej zasięgnąć porady lekarskiej w sposób tradycyjny, tj. udając się do przychodni.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek ze specjalizacją. Wynagrodzenie - 9 100 - 13 500 zł brutto/mies.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek – forma zatrudnienia: umowa o pracę, umowa zlecenie, kontakt B2B – w wymiarze pełnego etatu. Centrum Medyczne zatrudni pielęgniarkę…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Kuriozum - szpital argumentował, że pielęgniarki nadużyły prawa poprzez domaganie się wyższych pensji niż pielęgniarki bez tytułu magistra.

4 min czytania
Sąd nie przyjął takiej argumentacji szpitala, która miała być usprawiedliwieniem dla polityki płacowej wobec pielęgniarek. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje…
AktualnościPraktyka zawodowaSkładki ściągane przez izbę

Pielęgniarki o izbie pielęgniarek - po co tyle biur, sekretarek, księgowych, przewodniczących, zastępców?

2 min czytania
Pielęgniarki – w województwie śląskim są trzy okręgowe izby pielęgniarek: Katowice, Częstochowa i Bielsko Biała. Po co? W ostatnim czasie, w poniższych…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zgłosiły sprawę na policji w sprawie złośliwego zaszeregowania do grupy w siatce płac.