Szczoteczka soniczna dla dziecka 3+ – jaką wybrać?

2 min czytania
Aktualności
Szczoteczka soniczna dla dziecka 3+ – jaką wybrać?

Szczoteczka soniczna to urządzenie, które w ostatnich latach zyskało sporą popularność, mimo że na rynku pojawiło się jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Okazuje się, że nie jest to produkt przeznaczony tylko i wyłącznie dla dorosłych. Jakimi parametrami powinna charakteryzować się szczoteczka soniczna dla dziecka 3+? Jak wybrać odpowiedni przyrząd dla malucha
w tym wieku? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Szczoteczka soniczna, mimo że jest zaliczana do grupy szczoteczek elektrycznych, wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych o częstotliwości 260 Mhz, co przekłada się na 96 000 ruchów wykonywanych w ciągu minuty jej działania. Generowane przez nią drgania docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają osadów w sposób mechaniczny. Podczas pracy szczoteczki sonicznej cząsteczki pasty do zębów, śliny i wody łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, trafiając nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne wyposażone są w podłużne główki czyszczące. Najczęściej wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu (np. codzienny, delikatny, wybielający, do masażu dziąseł itd.) oraz funkcje ułatwiające proces szczotkowania zębów (czasomierze, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd.). W zestawie ze szczoteczką soniczną znajdziemy końcówki, które należy wymieniać po upływie około trzech miesięcy. Po tego typu urządzenie może sięgnąć właściwie każdy, jednak jego stosowanie najczęściej rekomendowane jest osobom z nadwrażliwością jamy ustnej lub użytkownikom aparatów ortodontycznych.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dziecka 3+?

Szczoteczka soniczna dla dziecka 3+ powinna różnić się od podobnego urządzenia przeznaczonego dla dorosłych. Jej elementy, zarówno korpus, jak i główka, muszą być odpowiednio mniejsze, aby bez problemu można było manewrować nią w jamie ustnej. Oprócz tego rękojeść takiego przyrządu powinna być pokryta antypoślizgowym materiałem, aby uniemożliwić wypadanie z dłoni. Bardzo ważne jest również to, aby włókna główki czyszczącej nie były zbyt twarde. Ponadto tryby pracy w szczoteczkach sonicznych dla dzieci są delikatniejsze, gdyż zbyt intensywna praca może wywołać podrażnienia oraz krwawienie dziecięcych dziąseł

Niektóre modele szczoteczek sonicznych dla dzieci wyposażone są w możliwość połączenia ich z aplikacją w smartfonie, co pozwala na monitorowanie całego procesu szczotkowania zębów. Dzięki temu możemy nauczyć swoją pociechę prawidłowych nawyków higienicznych. Szczoteczki soniczne dla dzieci bardzo często same w sobie zachęcają do systematycznego szczotkowania ząbków, a zawdzięczają to swojej kolorowej obudowie oraz bajowym motywom.

Jaką szczoteczkę soniczną dla dziecka 3+ wybrać?

Nie wiesz, jaka szczoteczka soniczna dla dzieci 3+ będzie najlepsza? Z czystym sumieniem możemy polecić model Smilesonic KIDS, dostępny na stronie https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/. Urządzenie zostało wyposażone w dwa tryby – Clean i Sensitive – w których główka czyszcząca porusza się z prędkością odpowiednio 62 000 i 52 000 ruchów na minutę pracy. Ponadto jej końcówki wymienne dopasowane są do niewielkiej jamy ustnej dzieci, a ich włókna są miękkie i delikatne. Szczoteczka soniczna dla dziecka Smilesonic KIDS posiada również timery, które nauczą Twoją pociechę szczotkować zęby odpowiednio długo. Nie możemy zapomnieć o jej atrakcyjnym designie, na który składa się czerwono-niebieska rękojeść oraz bajkowa postać umieszczona na froncie. Cena za cały zestaw, w którym obecne są m.in. dwie końcówki wymienne, wynosi około 219 złotych. Więcej informacji na temat opisywanej szczoteczki sonicznej dla dziecka 3+ znajdziesz na oficjalnej stronie producenta.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - dyrektorzy szpitali o odszkodowaniach dla pielęgniarek.

2 min czytania
Jedni odszkodowania już pielęgniarkom wypłacili, inni tworzą wielomilionowe rezerwy na skutki potencjalnie przegranych procesów Redakcja cytuje słowa dyrektora jednego z podmiotów leczniczych…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pytania do związku pielęgniarek.

1 min czytania
Pani Ptok mówi do pielęgniarek – koleżanek. Na proteście przewodnicząca OZZPiP stwierdziła: „Kolejna grupa to moje koleżanki z grupy 6 i 5…
Aktualności

Pielęgniarki apelują do minister Leszczyny.

3 min czytania
Pielęgniarki po raz kolejny piszą do pani minister w przedmiotowej sprawie… Ref.: ZG/GW/01/12/24 Warszawa, 09.12.2024 r. Szanowna Pani Izabela Leszczyna Ministra Zdrowia…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Tylko jedna pielęgniarka nie zdała egzaminu państwowego.