Sklep Pielęgniarek przedstawia ranking książek polecanych początkującym pielęgniarkom.
Przedstawiamy ranking trzech książek polecanych początkującym pielęgniarkom.
Miejsce 3 – Wstrzyknięcia śródskórne, podskórne, domięśniowe, dożylne.
Książka „Wstrzyknięcia śródskórne, podskórne, domięśniowe, dożylne” została wydana w 2022 r. Jest to najnowsze wydanie, które zostało rozszerzone i uaktualnione. To kontynuacja cenionej już wcześniej książki na rynku wydawniczym. Jest to zdecydowanie praktyczny przewodnik dotyczący zasad i procedur wykonywania wstrzyknięć. Walory dydaktyczne książki podnoszą celnie dobrane ilustracje i zamieszczony na końcu zestaw pytań sprawdzających poziom przyswojonej wiedzy. Publikacja adresowana zarówno do studentów kierunków medycznych, jak i doświadczonych pracowników ochrony zdrowia.
Miejsce 2 – Obliczanie dawek leków
II wydanie doskonałego kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu dawkowania i obliczania dawek leków podawanych różnymi drogami i w różnych jednostkach miary i objętości.
„Obliczanie dawek leków” pozwala na samodzielne studiowanie – wiadomości przedstawiono, poczynając od podstawowych do bardziej złożonych. Ogromnym praktycznym atutem przewodnika są liczne przykłady, testy kontrolne oraz bogaty materiał ilustracyjny – nowoczesny sprzęt, urządzenia czy etykiety leków.
W II wydaniu w poszczególnych rozdziałach uaktualniono leki lub dodano etykiety nowych leków obecnie stosowanych w leczeniu różnych schorzeń. Publikację uzupełniono o podrozdział ,,Obliczanie dawek leków w zawiesinie na podstawie układania proporcji” oraz rozdział „Leki stosowane w terapii nowotworów oraz terapia wspomagająca”
Publikacja niezbędna w codziennej praktyce. Może być wykorzystana na różnym etapie kształcenia pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych.
Miejsce 1 – Podstawy pielęgniarstwa tom I i II
Książka „Podstawy pielęgniarstwa tom I” to nowoczesna publikacja niezbędna na każdym etapie kształcenia pielęgniarek. Pozwoli na kształtowanie zawodowych kompetencji poznawczych, interpersonalnych i etyczno-moralnych pielęgniarek, aby mogły profesjonalnie i odpowiedzialnie reagować na codzienne problemy pacjentów.
W tomie I omówiono m.in. teorie pielęgniarstwa, podstawowe koncepcje pielęgniarstwa, podstawy koncepcyjne praktyki pielęgniarskiej, podstawowe role w opiece pielęgniarskiej, zakres i charakter opieki pielęgniarskiej w wybranych stanach pacjenta, planowanie opieki pielęgniarskiej opartej na dowodach naukowych w wybranych diagnozach pielęgniarskich.
Natomiast „Podstawy pielęgniarstwa tom II” to to nowoczesne ujęcie procesu kształtowania umiejętności zawodowych. Dzięki zdobytej wiedzy pielęgniarki będą mogły reagować profesjonalnie i odpowiedzialnie na codzienne problemy pacjentów.
W poszczególnych częściach książki przedstawiono kolejno działania wynikające z bezpośrednich funkcji zawodowych. Każdy z bloków tematycznych zawiera podstawowe uwarunkowania realizacji tych działań i odniesienie do aktualnych regulacji prawnych w tym zakresie. Liczne ryciny, tabele i schematy ułatwią przyswojenie wiedzy, a zamieszczone po każdej części pytania, jej sprawdzenie.