Sierpniowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Sierpniowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Sierpniowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego

Sierpniowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zostało wydane. W bieżącym numerze poruszamy między innymi kwestię przegłosowania przez podkomisję zmiany do ustawy o wynagrodzeniach. Publikujemy nowe brzmienie siatki płac pielęgniarek i położnych oraz komentarze użytkowników portalu pielegniarki.info.pl o zakresie zmian do ustawy…

Poniżej przedstawiamy pozostałe tematy bieżącego numeru.

MZ odpowiada na pytania w sprawie nowego taryfikatora kwalifikacyjnego

Czy po wejściu w życie przepisów rozporządzenia pracodawcy byli zobowiązani automatycznie dostosować grupę zawodową pracownika, legitymującego się tytułem magistra pielęgniarstwa i tytułem specjalisty, zatrudnionego na stanowisku pielęgniarki oddziałowej lub zastępcy pielęgniarki oddziałowej do faktycznie posiadanych przez nią kwalifikacji zawodowych, w sytuacji, gdy do zatrudnienia w wyniku konkursu doszło przed 5 września 2023 r.? Cytujemy fragment odpowiedzi ministerstwa zdrowia na interpelację poselską…

Siatka płac w podmiotach leczniczych w obecnym kształcie do likwidacji

Doradca ministra zdrowia: Trudno jest na jednym oddziale, czy jednym odcinku, jak to nazywamy roboczo, tak podzielić kompetencje, żeby te dwie pielęgniarki, które muszą wykonywać jednakowe czynności, więc dochodzi do sytuacji takiej, że mamy dwie osoby różnie wynagradzane, realizujące dokładnie tę samą pracę. W mojej opinii wchodzenie po raz kolejny w drobne elementy tej ustawy jest troszeczkę nieuzasadnione. Raczej trzeba by pomyśleć o pewnym kompleksowym rozwiązaniu…

O płacach pielęgniarek rozmowy w parlamencie

Publikujemy fragmenty stenogramu posiedzenia sejmowej podkomisji nadzwyczajnej omawiającej związkowy (OZZPiP) projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników w podmiotach leczniczych.

„Pielęgniarki” z Ukrainy a znajomość polskiego

Osoby te zobowiązane są ustawą do przedłożenia właściwej okręgowej radzie pielęgniarek i położnych dokumentu poświadczającego znajomość języka polskiego w terminie do dnia 1 maja 2026 r., pod rygorem utraty prawa wykonywania zawodu.

Tupet minister zdrowia: „to nie ma znaczenia”

„Podwyżki dla pielęgniarek w tym roku już poszły. W związku z tym nie ma znaczenia, czy nad ustawą pracujemy teraz, pod koniec lipca, czy na początku września, bo Wysoka Izba musi wiedzieć, że nad tym projektem obywatelskim pracowaliśmy w Komisji Zdrowia, w podkomisji”.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1224 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarka: LM to przyjaźnie, które przetrwały do dziś.

1 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z czasów LM Zapytaliśmy pielęgniarki z jakimi wspomnieniami kojarzy im się Liceum Medyczne. Oto kilka wybranych komentarzy. Dołącz do grupy…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki - absurdalność tytułu specjalisty.

2 min czytania
Zadajmy sobie pytanie: czy osoba posiadająca tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa posiada jakieś szczególne uprawnienia zawodowe, których nie posiada pielęgniarka bez specjalizacji?…
AktualnościPraktyka zawodowa

Czy pielęgniarki oddziałowe układają świąteczny grafik patrząc, kto pracował w poprzednich latach?

1 min czytania
Grafiki pielęgniarek na Święta i Sylwestra Czy wasze pielęgniarki oddziałowe układają grafiki patrząc jak kto pracował w poprzednich latach. Czy na oddziale…
Komentarze