Sięgnij po prestiżową nagrodę: miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie (wraz z kosztami pobytu)!

2 min czytania
Aktualności

      

 

 Konkurs „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”

Rusza pierwsza edycja konkursu „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy” na 13 polskich uczelniach medycznych. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce oraz wyłonienie i nagrodzenie najlepszego studenta w kraju. Pytania, forma egzaminu, piśmiennictwo to wynik międzyuniwersyteckich konsultacji oraz współpracy z najważniejszymi instytucjami reprezentującymi zawód położnej w Polsce. 

Konkurs skierowany jest do studentów III roku studiów I stopnia kierunku położnictwo – zaproszeni  są wszyscy chętni, bez dodatkowych obostrzeń. Udział daje szansę na wcześniejszą powtórkę materiału przed dyplomem, anonimowe sprawdzenie swoich sił w skali ogólnokrajowej (kodowane testy, upublicznione tylko nazwiska laureatów) i sięgnięcie po najwyższą nagrodę: prestiżowy, miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie (wraz z kosztami pobytu)! Wygrana pozwoli przestąpić progi szpitala, który jest prekursorem autonomii zawodu położnej w Polsce i wymarzonym miejscem pracy dla wielu.

Konkurs składa się z dwóch części. Pierwszy etap – w formie testu – odbędzie się 27 marca br. o godz. 10.00 na zgłoszonych uczelniach medycznych jednocześnie. Drugi, czyli test oraz egzamin praktyczny,  24 kwietnia o 9.00 w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Zakres materiału do egzaminu to 5 bloków tematycznych oraz 14 obowiązujących lektur. 

W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego konkursu, zachowania obiektywizmu i bezstronności, organizator zaprosił do Kapituły Konkursu między innymi przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Położnych, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie, Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych oraz Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, która objęła przedsięwzięcie patronatem honorowym. 

Formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia do 24 lutego br.!), zakres materiału, piśmiennictwo, regulamin, wykaz uczelni przystępujących do olimpiady i pozostałe informacje dostępne są na stronie konkursu: www. akademia-ama/olimpiada

Organizatorem i inicjatorem konkursu jest Akademia Malucha Alantan – program społeczno-edukacyjny o charakterze non-profit, mający na celu propagowanie bezpiecznego i zdrowego trybu życia dzieci i rodziców. 

Biuro konkursu: Katarzyna Leciejewska tel. 605 333 681, Daria Foroncewicz tel.  504 152 778

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8542 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarka: LM to przyjaźnie, które przetrwały do dziś.

1 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek z czasów LM Zapytaliśmy pielęgniarki z jakimi wspomnieniami kojarzy im się Liceum Medyczne. Oto kilka wybranych komentarzy. Dołącz do grupy…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki - absurdalność tytułu specjalisty.

2 min czytania
Zadajmy sobie pytanie: czy osoba posiadająca tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa posiada jakieś szczególne uprawnienia zawodowe, których nie posiada pielęgniarka bez specjalizacji?…
AktualnościPraktyka zawodowa

Czy pielęgniarki oddziałowe układają świąteczny grafik patrząc, kto pracował w poprzednich latach?

1 min czytania
Grafiki pielęgniarek na Święta i Sylwestra Czy wasze pielęgniarki oddziałowe układają grafiki patrząc jak kto pracował w poprzednich latach. Czy na oddziale…
Komentarze