Zobacz reprtaż telewizyjny z Ostrowa Wielkopolskiego – Wielkopolski Oddział NFZ czterem spółkom pielęgniarskim (świadczącym pielęgniarską opiekę domową) wypowiedział umowy z dniem 31 grudnia br. Efekt? 300 pacjentów obłożnie chorych pozostanie od 1 stycznia bez opieki. Ile w całym kraju?
Zobacz także:
Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministra Zdrowia: ’Zarzutom skarżących trudno odmówić racji, zważywszy na skalę problemu w odniesieniu do liczby zaangażowanych pielęgniarek i objętych ich opieką pacjentów’.
Więcej informacji w przedmiotowej sprawie w dziale: Świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania – Akcja społeczna – Pielęgniarki dla swoich chorych.
Zobacz interpelacje poselskie w przedmiotowej sprawie:
23 października 2009 roku – Poseł do MZ: Jakie jest stanowisko Ministerstwa i ocena funkcjonowania Pielęgniarskiej Opieki Domowej POZ?
9 października 2009 roku – Poseł do MZ: Kilka tysięcy pielęgniarek z dnia na dzień zostało pozbawionych pracy, a kilkadziesiąt tysięcy pacjentów straciło dotychczasową opiekę.
7 października 2009 roku – Senator do ministra zdrowia w sprawie pielęgniarek wykonujących zawód w ramach pielęgniarskiej opieki domowej poz.
23 września 2009 roku – Poseł do MZ: W jaki sposób i w jakiej formie prezes Narodowego Funduszu Zdrowia zamierza poinformować pacjentów i ich rodziny, że z dniem 1 stycznia 2010 r. zostają pozbawieni pielęgniarskiej opieki domowej? Według MZ priorytetem zdrowotnym jest ˝rozwój opieki długoterminowej’. Czy realizacja tych priorytetów ma polegać na zaprzestaniu finsowania tych świadczeń? Co z personelem medycznym, który przeszedł według wskazań z DPS-ów na kontrakty, a teraz pozostanie bez pracy?
22 lipca 2009 roku – Poseł pyta MZ dlaczego NFZ odmawia podpisania umów z pielęgniarkami opiekującymi się pacjentami w DPS. MZ – 'badamy zaistniałą sytuację’.
Zobacz reportaż telewizyjny . . . oraz trzyminutowy materiał wideo o pracy pielęgniarek wykonujących świadczenia w ramach PIELĘGNIARSKIEJ OPIEKI POZ.