Przygotowanie do laserowej korekcji wzroku – sprawdź, jak to zrobić

2 min czytania
Aktualności
Przygotowanie do laserowej korekcji wzroku – sprawdź, jak to zrobić

Marzysz o laserowej korekcji wzroku, by raz na zawsze pożegnać się z okularami lub soczewkami kontaktowymi? Jeśli masz dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm lub kombinację tych wad, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dzięki laserowej korekcji wzroku poprawi się jakość Twojego życia – poczujesz się pewniej i będziesz mógł cieszyć się wszystkim tym, w czym dotychczas ograniczały Cię okulary. Jak się przygotować do tego zabiegu? Sprawdź!

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesny i szybki zabieg polegający na laserowej korekcji kształtu rogówki tak, aby światło, które wpada do oka za każdym razem skupiało się na siatkówce, dając tym samym wyraźny i ostry obraz.

I tak, w przypadku nadwzroczności konieczne jest uwypuklenie rogówki, przy krótkowzroczności laserowo jest ona spłaszczana, zaś u osób z astygmatyzmem jej powierzchnia jest wyrównywana. Sam zabieg trwa z reguły kilka minut i pozwala odzyskać ostrość widzenia w każdych warunkach. Możesz więc zapomnieć o problemach ze wzrokiem, gdy musiałeś zdejmować okulary idąc na basen, saunę czy oddając się innym aktywnościom, przy których okulary nie były wskazane.

Korekta wzroku przy użyciu lasera – kto może się jej poddać?

Laserowa korekcja wzroku to doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z tzw. wadami refrakcyjnymi, jak dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm. Oferta tego typu zabiegów przeznaczona jest dla pacjentów w wieku od 18 do około 60 lat. W zdecydowanej większości przypadków, laserowa korekcja wzroku umożliwia całkowite wyeliminowanie okularów i soczewek kontaktowych, które w wielu codziennych sytuacjach mogą wywoływać dyskomfort, niekiedy pozbawiać pewności siebie czy uniemożliwiać wykonywanie różnych aktywności i zawodów.

Korekcja laserowa wzroku – przygotowanie

Laserowa korekcja wzroku tak, jak każdy inny zabieg powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. W pierwszej kolejności warto zadzwonić do kliniki wykonującej takie zabiegi, by uzyskać wstępne, ogólne informacje na ten temat.

Najważniejszym etapem przygotowań jest zapisanie się na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu. Jeśli nosisz miękkie soczewki kontaktowe, zdejmij je na tydzień przed badaniem, jeśli toryczne – na 14 dni przed (oczy muszą odpocząć), dzięki czemu specjaliści będą mogli przeprowadzić dokładniejsze badania np. topografii rogówki. W trakcie spotkania uzyskasz odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania. Optometrysta kompleksowo się Tobą zaopiekuje i przeprowadzi niezbędne badania diagnostyczne (w tym np. komputerowe badanie wady wzroku, ocenę ostrości wzroku, aberrometrię itd.) i szczegółowy wywiad medyczny – uzyskane informacje będą podstawą do ewentualnego wykluczenia współistniejących chorób okulistycznych, które mogłyby być potencjalnym przeciwwskazaniem do laserowej korekcji wzroku. Na koniec czeka Cię spotkanie z lekarzem – podczas rozmowy z nim dowiesz się, do których zabiegów jesteś zakwalifikowany, jakie są różnice pomiędzy nimi oraz dowiesz się więcej na temat rekonwalescencji po korekcji.

Więcej informacji na temat laserowej korekcji wzroku i wizyty kwalifikacyjnej znajdziesz na: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
Aktualności

Prezes izby pielęgniarek absolwentką Collegium Humanum (MBA). „Nie wstydzę się żadnego wykształcenia.”

1 min czytania
Szefowa izby pielęgniarek: ukończyłam także wiele kursów i szkoleń i specjalizacje… W dniu 9 kwietnia 2024 roku pani Mariola Łodzińska zamieściła post…
Aktualności

Pielęgniarka: wychodząc z domu na nocny dyżur w Wigilię nieraz łza popłynęła.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w okresie świątecznym Zawód pielęgniarki i położnej wiąże się z licznymi obciążeniami psychofizycznymi. Jednym z nich jest konieczność pracy w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Izba pielęgniarek refunduje koszt szczepionek. Zobacz jakich...

1 min czytania
Działalność izby Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie informuje o podjęciu uchwały MORPiP nr 1675/VIII/2024 w sprawie dofinansowania niektórych szczepień…
Komentarze
×
Aktualności

III Ogólnopolski Kongres "Menedżer w Służbie Zdrowiu" już w lutym!