Prezes izby pielęgniarek o umiejętnościach menedżerskich w kontekście Collegium Humanum.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Prezes izby pielęgniarek o umiejętnościach menedżerskich w kontekście Collegium Humanum.

Te umiejętności menedżerskie, które są na drugim stopniu kształcenia przeddyplomowego, czyli na studiach magisterskich, ale być może nie w takim zakresie, jakiego by oczekiwały pielęgniarki…

Poniższy fragment pochodzi z marcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Artykuł pt. Sześć pytań do Izby Pielęgniarek w sprawie Collegium Humanum w całości jest dostępny po kliknięciu w poniższy link.

(…) Jakże tezy zawarte w odpowiedzi Pani prezes kontrastują z Pani wypowiedzią w cyklu rozmów online HUMANUM TALKS, których była Pani gościem w dniu 20 lutego 2020 lutego! Rozmowę prowadził członek Konwentu – Rady Konsultacyjnej Biznesu Collegium Humanum – dr Bartłomiej Machnik, MBA, dyrektor Instytutu Badawczego Analiz Regionalnych Collegium Humanum.

Przedstawiamy fragment wywiadu…

Bartłomiej Machnik: Wspomina Pani o kompetencjach też z perspektywy umiejętności medycznych, ale teraz zastanawiam się – uwzględniając też potrzeby współczesności, nie tylko w tym obszarze zdrowotnym – czy dzisiaj jest potrzeba dodania do tego, o czym Pani wspomniała i co jest bardzo istotne, na przykład kompetencji menedżerskich? Na przykład właśnie w środowisku pielęgniarek i położnych. Czy w ogóle Pani widzi w tym obszarze jeszcze coś do zrobienia? Co może wydawać się nieoczywiste, ale wiemy doskonale, że świat zmienia się w
tak dużym tempie, że być może takie umiejętności będą również potrzebne.

Mariola Łodzińska: Tak, jak najbardziej, każda pielęgniarka i każda położna, to wynika z naszej
ustawy, ma obowiązek aktualizowania swojej wiedzy medycznej i nie tylko, bo jeżeli będzie chciała podjąć decyzję, że wystartuje w konkursie na pielęgniarkę naczelną bądź na dyrektora szpitala, bo przecież też może – mam koleżanki, które są dyrektorami szpitala, to będą potrzebne jej właśnie te inne umiejętności. Te umiejętności menedżerskie, które są na drugim stopniu kształcenia
przeddyplomowego, czyli na studiach magisterskich, ale być może nie w takim zakresie, jakiego by oczekiwały nasze koleżanki, które będą startowały na te stanowiska. W związku z czym wszelkiego rodzaju studia podyplomowe, które są w takiej szerokiej gamie dostępne – jak najbardziej. I nasze koleżanki korzystają z tych studiów, zresztą ja też jestem tego przykładem.

źródło: youtube.com /CollegiumHumanum

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8708 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd kontra najgłupsze stwierdzenie części pielęgniarek.

1 min czytania
W jakim świetle wywód sądu stawia związek i izby pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych cytuje ostatni akapit z uzasadnienia wyroku…
Aktualności

Prezes izby pielęgniarek w nastroju prima aprilis.

2 min czytania
Zatem argumentacja pielęgniarki Łodzińskiej… superancka. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych skierowała pierwszy raz do Pani prezes pytanie w tej sprawie w…
Aktualności

Botoks bez tajemnic – co warto wiedzieć zanim się zdecydujesz.

2 min czytania
Cześć! Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak subtelnie poprawić swój wygląd, nadając twarzy świeżości i młodzieńczego blasku, ale bez skalpela? Toksyna botulinowa –…
Komentarze