Postępy w Ginekologii Onkologicznej – konferencja naukowa.

3 min czytania
Aktualności
Postępy w Ginekologii Onkologicznej – konferencja naukowa.

XXVIII edycja konferencji naukowej w dziedzinie ginekologii onkologicznej

Zapraszamy do udziału w XXVIII Konferencji Naukowej „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”, które odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem.

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić Państwa na doroczną Konferencję Naukową „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”, będzie to już nasze XXVIII spotkanie, które odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem.

Pomimo postępów w dziedzinie onkologii, nowotwory narządu rodnego pozostają ogromnym wyzwaniem. Nasza Konferencja wpisuje się w starania mające na celu zwiększenie świadomości w zakresie finansowania oraz obecnego stanu badań nad diagnostyką i leczeniem oraz profilaktyką. Nowoczesne metody leczenia ulegają ciągłym zmianom. Powstają nowe strategie, mające na celu zwiększenie skuteczność terapii i minimalizowanie skutków ubocznych: immunoterapia, terapia genowa stają się jednym z najbardziej obiecujących kierunków, otwierają nowe możliwości w dziedzinie leczenia spersonalizowanego. Pragniemy podkreślić rolę edukacji i profilaktyki w kompleksowej strategii naszego postępowania, poprzez analizę czynników ryzyka, form skriningu oraz stylu życia.

Spotkanie rozpoczniemy wykładem inauguracyjnym poświęconym dr Andrzejowi Chramcowi – pierwszemu góralowi, który został lekarzem oraz postępowi wiedzy jaki w zakresie ginekologii onkologicznej dokonał się w ostatnich 150 latach.

Tematem przewodnim Konferencji jest kompleksowa opieka nad naszymi pacjentkami. Zarówno w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii. Pacjentka jest jedna, różne są etapy choroby oraz możliwości diagnostyczne, terapeutyczne. Zaprosiliśmy wykładowców ekspertów w zakresie profilaktyki onkologicznej, diagnostyki obrazowej, molekularnej, a także wybitnych operatorów, chemioterapeutów i radioterapeutów. Dzięki zaproszonym gościom i wykładowcom pragniemy przedstawić całe spektrum możliwości współczesnej ginekologii onkologicznej.

W pierwszej sesji nawiążemy do zeszłorocznej naszej Konferencji, poprzez zaproszonych gości i wykładowców, którzy podsumują ostatni rok w zakresie wdrażania Narodowej Strategii Onkologicznej oraz Krajowej Sieci Onkologicznej.

Konferencja będzie poprzedzona czwartkowymi warsztatami w zakresie technik operacyjnych w ginekologii onkologicznej oraz możliwości radioterapii i chemioterapii. W czwartek wspólnie z Okręgową Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie planujemy sesję poświęconą roli tej grupy zawodowej w zakresie pielęgnacji i leczenia ran oraz udziału w operacjach robotycznych.

Skierowana jest do koleżanek i kolegów ginekologów, położników oraz ginekologów onkologów, chemioterapeutów, radioterapeutów, radiologów. Obecnie w ginekologii onkologicznej tak ważne jest podejście zespołowe oraz dobra komunikacja pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu, które będzie w stanie zapewnić poprawę efektów pracy poszczególnych członków zespołu i pozwoli uzyskać poprawę wyników leczenia oraz poziomu polskiej ginekologii onkologicznej.

Kolejny raz zapraszamy pod Tarty do Zakopanego. Wrzesień to magiczny czas, kiedy góry obleczone są barwami jesieni i nabierają wyjątkowego uroku. Pragniemy stworzyć Państwu możliwość nieskrępowanej dyskusji z aktywnym udziałem ekspertów, specjalistów, lekarzy praktyków. Jesteśmy przekonani, że komfortowe warunki lokalowe, atrakcyjne położenie Centrum Konferencyjnego pomogą łatwiej znieść Państwu trudy naszej Konferencji. Mamy nadzieję, że będzie to też okazja do odnowienia starych kontaktów koleżeńskich, ale i budowanie nowych.

Konferencja uzyskała honorowy patronat Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego

Serdecznie zapraszamy Pielęgniarki i Położne do udziału w dedykowanych warsztatach, poruszających tematykę profilaktyki raka szyjki macicy, raka piersi i rehabilitacji pooperacyjnej oraz problematyki gojenia ran w ginekologii onkologicznej. Zapraszamy także do udziału w obradach podczas paneli sesji naukowych.

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny: www.onkogin2024.pl

KOMITET NAUKOWY KONFERENCJI

Dr hab. n. med. Bożena Cybulska-Stopa, prof. PWr
Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kojs
Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk
Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki
Dr hab. n. med. Hubert Wolski, prof. ANS

BIURO ORGANIZACYJNE: Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Pielęgniarka: boję się.

2 min czytania
Pielęgniarka – zastanawiam się jak sobie dam radę… W dniu 19 listopada 2024 roku został skierowany wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności zawodowej…
Aktualności

Kalendarze dla pielęgniarek i położnych na 2025 r.

1 min czytania
Nowość w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Drugi rok z rzędu wydajemy dwa kalendarze: kalendarz dla pielęgniarek i kalendarz dla położnych. Tegoroczny układ…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka Ptok zachęca młodych do zawodu: Szybko umrzecie.

5 min czytania
Pielęgniarz: Ja i moja żona mamy po 61 lat. Czy naprawdę nie ma dla nas ratunku? W dniu 19 listopada 2024 roku…
Komentarze