Zapotrzebowanie na pracowników systemu ochrony zdrowia rośnie systematycznie z roku na rok, a deficyt ten dało się odczuć szczególnie w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19. Według statystyk na polskim rynku medycznym brakuje obecnie około stu tysięcy pielęgniarek i położnych. To idealny moment, by zdobyć kwalifikacje w tych – cieszących się dużym zaufaniem społecznym – zawodach i wejść na chłonny rynek pracy.
Studia kluczem do sukcesu
Aby zostać pielęgniarką, niezbędne jest ukończenie studiów na kierunku pielęgniarstwo. Którą uczelnię jednak wybrać? Najlepiej taką, która w swoim cyklu kształcenia przewiduje dużo zajęć praktycznych i rozwija kompetencje miękkie, niezbędne do skutecznej pracy z pacjentem. Wymagania takie spełniają studia pielęgniarskie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, która jako jedyna na polskim rynku oferuje rozszerzony program nauczania na tym kierunku. Kandydaci na studia w tej uczelni mogą wybrać kształcenie aż w trzech trybach – stacjonarnym (studia dzienne) lub niestacjonarnym (studia uzupełniające mnagisterskie) oraz on-line (studia tzw. pomostowe), gdzie część wiedzy student zdobywa za pośrednictwem materiałów dostępnych na platformie zdalnego nauczania. AHE w Łodzi oferuje studia pielęgniarskie pierwszego stopnia (licencjackie) i drugiego stopnia (uzupełniające magisterskie), które realizowane są również w warszawskiej filii AHE.
Jedna uczelnia i tak wiele możliwości
Studenci pielęgniarstwa w AHE w Łodzi zdobywają wiedzę i ćwiczą umiejętności praktyczne pod okiem doświadczonych specjalistów zatrudnionych na co dzień na różnych stanowiskach w systemie ochrony zdrowia. Specjalnie dla kierunku pielęgniarstwo AHE w Łodzi stworzyło nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej, w którym nasi studenci uczą się pracy z pacjentem na nowoczesnych fantomach i symulatorach, udzielania niezbędnej pomocy medycznej i monitorowania stanu zdrowia. Zdobywaną w toku studiów wiedzę i umiejętności studenci pielęgniarstwa wykorzystują podczas praktyk u wielu współpracujących z uczelnią partnerów. Wśród nich znajdują się publiczne i niepubliczne szpitale, klinki i przychodnie. Nasi studenci rozwijają również swoje zdolności komunikacyjne i umiejętności psychologiczne, niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej.
Co po studiach?
Niezależnie od stopnia ukończonych studiów pielęgniarskich, osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia, a jednocześnie chcące dokształcić się lub przebranżowić, mogą skorzystać z oferty studiów podyplomowych prowadzonych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego (CKP) działającego w strukturach Akademii.
Nasze studia podyplomowe są skierowane do osób, które m.in.:
- chcą budować swoją karierę w sektorze ochrony zdrowia i być na bieżąco ze zmianami, w tym rozwojem nauk czy technologii medycznych;
- potrzebują zdobyć wyższe/nowe kompetencje, jednocześnie pracując zawodowo;
- mieszkają poza granicami kraju;
- szukają nowych wyzwań zawodowych.
Specjalnie dla absolwentów kierunków przygotowujących do pracy w ochronie zdrowia, została stworzona atrakcyjna oferta studiów podyplomowych. Znajdują się w niej takie kierunki, jak: zarządzanie w ochronie zdrowia, prawo medyczne z elementami bioetyki czy też dietetyka. Powyższe studia trwają dwa semestry i dostępne są w tradycyjnej formule weekendowej lub wspieranej e-learningowo, gdzie nawet 70% zajęć odbywa się w wygodnej formule on-line. To student decyduje o tym, jak i kiedy chce się uczyć.
Ukończenia studiów podyplomowych prowadzonych w trybie zdalnym w niczym nie ustępuje tradycyjnym odpowiednikom studiów stacjonarnych. Świadectwo ukończenia studiów nie określa wybranego przez studenta trybu studiowania.
Oferta Centrum Kształcenia Podyplomowego przy AHE w Łodzi wzbogacona została o inne formy kształcenia podyplomowego, które pozwalają kompleksowo odnieść się do sektora medycznego. Są to kursy specjalistyczne, kwalifikacyjne oraz specjalizacje. Wskazane formy realizowane są na mocy Rozporządzenia MZ z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Adresowana jest do pielęgniarek i położnych, które chcą podnieść posiadane umiejętności lub zdobyć całkowicie nowe kompetencje. Kursy i specjalizacje mają na celu uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa lub dziedziny mającej zastosowanie w ochronie zdrowia.
Po ukończeniu szkolenia szukaj pracy na Jooble.