Pielęgniarka: proszę spojrzeć na siatkę płac pań pracujących w izbach pielęgniarek.
W artykule pt. Izba pielęgniarek powołała komisję ds. odznaczeń i medali. przytoczyliśmy treść uchwały, która została przyjęta przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych w grudniu. Uchwała dotyczy powołania Komisji Nominacyjnej ds. Odznaczeń. Poniżej jej fragment.
Na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 9 ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych (Dz. U. 2021, poz. 628) w związku z § 6 pkt 1 Regulaminu przyznawania i nadawania odznaczeń samorządu pielęgniarek i położnych przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, stanowiącym załącznik do uchwały Nr 126/VIII/2024 NRPiP z dnia 4 grudnia 2024 r. uchwala się, co następuje:
Artykuł ten wywołał dyskusję wśród czytelników pielęgniarki.info.pl. Jedna z pielęgniarek napisała na naszym fanpage’u na Facebooku poniższy komentarz.
Uważam, że obecne składki na izby pielęgniarskie powinny ulec radykalnej zmianie. Ich wysokość jest moralnie nie do przyjęcia. Należałoby poddać weryfikacji ustawę, która nie przystaje do obecnych czasów. Panie z izb są kompletnie odklejone od rzeczywistości i ich działalność nie ma nic wspólnego z poprawą na rzecz ciężko pracujących pielęgniarek. Izby zainteresowane są wyłącznie korzyściami materialnymi uzyskanymi dla dwóch członków. Proszę spojrzeć na siatkę płac pań tam pracujących i na odprawy emerytalne z izb. I niby za co to? Za ciężka pracę na rzecz skłócenia środowiska pielęgniarskiego?
pielęgniarka
źródło: pielegniarki.info.pl