Pielęgniarka poz

1 min czytania
AktualnościPrawo
Pielęgniarka poz

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w dniu 3 października 2008 roku warunki dotyczące zawierania umów o świadczeniach opieki zdrowotnej w roku 2009 i w następnych latach. Treść tego dokumentu.

Dnia 16 października 2008 roku NFZ podał kryteria oceny ofert w sprawie zawarcia umowy. Zobacz treść tego dokumentu, a także jego nowelizację z dnia 28 października 2008 roku.

Prezes przedstawił w dniu 5 listopada 2008 roku zarządzenie 105/2008/DSOZ w sprawie realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: podstawowa opieka zdrowotna, zobacz nowelizację tego zarządzenia z dnia 11 lutego 2009 roku.

Minister zdrowia rozporządzeniem określił zakres zadań pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej.

Od 1 lipca 2007 roku obowiązuje nowa deklaracja wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej. Zobacz jej instrukcję wypełniania.

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w art. 5 pkt. 25 określa wymogi kwalifikacyjne wobec:

pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej – pielęgniarkę, która ukończyła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, środowiskowego, środowiskowo-rodzinnego, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, opieki długoterminowej, w ochronie zdrowia pracujących, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub ukończyła kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, środowiskowego, środowiskowo-rodzinnego, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, opieki długoterminowej, w ochronie zdrowia pracujących, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, opieki długoterminowej, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub odbywa kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa: rodzinnego, pediatrycznego, opieki długoterminowej, środowiska nauczania i wychowania, zachowawczego, promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub posiada tytuł zawodowy magistra pielęgniarstwa oraz co najmniej trzyletni staż pracy w podstawowej opiece zdrowotnej, będącą świadczeniodawcą, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, albo która jest zatrudniona lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Zobacz także:

Aktualności według działów – pielęgniarka, położna poz

Interpelacje poselskie i senatorów według działów – pielęgniarka, położna poz

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8748 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki - ile kosztuje kurs w zakresie kaniulacji naczyń.

2 min czytania
Zobacz, jaki jest koszt kursu dla pielęgniarek Jedna z firm, prowadząca szkolenia, opublikowała program kursu w zakresie kaniulacji naczyń. Poniżej publikujemy informacje…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Jedna zmiana.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu poszukuje do pracy osoby na stanowisko: Pielęgniarka /Pielęgniarz – Ośrodek Badań Klinicznych Wczesnych…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ile pielęgniarek z grupy 5 i 6 w ostatnich latach ukończyło studia pomostowe?

1 min czytania
Liczba absolwentów studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo w latach 2019 – 2024 W latach 2008 – 2015 r. Ministerstwo Zdrowia realizowało projekt…
Komentarze