Nowa specjalizacja dla pielęgniarek
Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 stycznia 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia ( Dz.U. 2019, poz. 226) została wprowadzona nowa dziedzina, w której można uzyskać tytuł specjalisty – psychoterapia dzieci i młodzieży.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2017 r. poz. 599) minister właściwy do spraw zdrowia, na wniosek osoby legitymującej się dorobkiem naukowym lub zawodowym w danej dziedzinie ochrony zdrowia, w drodze decyzji, może uznać ten dorobek za równoważny ze zrealizowaniem programu szkolenia specjalizacyjnego w tej dziedzinie.
Osoby, którym zostanie uznany dorobek, po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinie ochronie zdrowia, uzyskają tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.
Opracowane przez zespół ekspertów kryteria oceny wniosku o uznanie dorobku naukowego lub zawodowego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży za równoważne ze zrealizowaniem programu szkolenia specjalizacyjnego w ww. dziedzinie, opublikowane na stronie internetowej CMKP na prośbę Pani dr hab. n med. Agnieszki Słopień – Konsultanta Krajowego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.
Źródło informacji: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
Nowa specjalizacja pielęgniarek. Genialny czy fatalny pomysł?
Informuję także, że w dniu 13 września 2019 roku został zatwierdzony program przedmiotowej specjalizacji, którą mogą odbywać pielęgniarki z tytułem magistra pielęgniarstwa.
Program specjalizacji psychoterapia dzieci i młodzieży
Mariusz Mielcarek
Zobacz także:
Nowa specjalizacja dla pielęgniarek
Nowa specjalizacja dla pielęgniarek z wyższym wykształceniem
Nowa specjalizacja pielęgniarek. Dyskusja w senacie
Nowa specjalizacja pielęgniarek. Genialny czy fatalny pomysł?
Zobacz także: