W wydaniu nr 7 ogólnopolskiego miesięcznika:
Artykuł redakcyjny w sprawie propozycji minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia
Komunikat ministerstwa zdrowia
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu wraz z uzasadnieniem
Opinie związków zawodowych
Minister zapowiedział minimalne wynagrodzenie
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło do konsultacji projekt Ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych. Projekt ten wzbudził wiele kontrowersji
zarówno wśród samych pracowników podmiotów leczniczych, jak i organizacji związkowych. Poniżej publikujemy stanowiska dwóch central związkowych, które bardzo krytycznie oceniły zaproponowane w ustawie rozwiązania płacowe. Nastąpi dalsze rozwarstwienie wynagrodzeń między grupami zawodowymi 1. Proponowane rozwiązania w żadnej mierze nie realizują postulatu dochodzenia do godziwego poziomu wynagrodzeń w służbie zdrowia. Z podanych współczynników pracy wynika, że wynagrodzenia minimalne we wszystkich grupach zawodowych – poza grupami lekarzy – w relacji do zmieniającego się przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej będą zarówno w okresie przejściowym, jak i później, sukcesywnie spadać. Na przestrzeni lat obniżać się będzie więc relatywna wartość wynagrodzeń w służbie zdrowia. Czytaj dalej…
Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych
Zobacz także:
Radziwiłł w dniu 4 kwietnia podzielił pielęgniarki i położne na "specjalistki, starsze i pozostałe". Natomiast w dniu 21 czerwca przedstawił inny podział…
13 czerwca – ministerstwo zdrowia pisze kolejny rozdział… bajki "z mchu i paproci" – czyli ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia. Teraz "zbiera dane dotyczące wynagrodzeń poszczególnych grup zawodowych (2.500 podmiotów)".
Komentarze