Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi rekrutację na kolejny rok akademicki. Przywita studentów nowymi i zmodernizowanymi pracowniami do praktycznej nauki zawodów medycznych oraz najnowocześniejszym oprogramowaniem do nauki anatomii i czynności ratowniczych opartym na technologii VR, wykorzystywanym w najlepszych uczelniach na świecie.
Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne a także studia licencjackie pomostowe na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
W roku akademickim 2022/23 skupiamy się na kształceniu studentów w zawodach medycznych i z zakresu nauk o zdrowiu. Kształcenie profesjonalnych kadr medycznych, nieoczekiwanie stało się już nie tylko potrzebą społeczną ale również wymierną potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa medycznego i paramedycznego w przypadkach zagrożeń epidemiologicznych lub ewentualnych konfliktów zbrojnych. Stawiamy na jakość. Zmodernizowane zostały pracownie umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracowni umiejętności położniczych, opieki nad noworodkiem, neonatologii, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, masażu i terapii manualnej. Jako jedna z nielicznych uczelni
w Polsce oddamy do dyspozycji studentów najnowocześniejsze oprogramowanie wykorzystujące technologię VR do nauki anatomii czy procedur ratownictwa medycznego (BLS,ALS) u dorosłych i dzieci.– mówi dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Unowocześniono i doposażono także pracownie kosmetologiczne i dietetyczne. Laboratoria języków obcych wzbogacono o nowe technologie niezbędne do efektywnej nauki, także poza uczelnią na urządzeniach mobilnych.
Niezmiennie bardzo istotną sprawą pozostaje praktyczna nauka zawodów medycznych. Kadra dydaktyczna, z którą współpracujemy to praktycy, doświadczeni specjaliści dodatkowo legitymujący się dorobkiem naukowym. W mijającym roku akademickim rozszerzyliśmy znacznie portfel współpracujących z nami na rzecz studentów, renomowanych podmiotów medycznych w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego. Rozpoczęliśmy współpracę m.in. z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Szpitalem MBNP w Wołominie oraz Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach. Z myślą o studentach kierunku Dietetyka, podpisaliśmy porozumienie o współpracy z niekwestionowanym liderem polskiego mleczarstwa – SM Mlekpol w Grajewie – uzupełnia prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. Dydaktycznych i Rozwoju WUMed.
Uczelni wciąż udaje się utrzymać najniższe na rynku warszawskim, czesne. Proponowane przez uczelnię opłaty za studia nadal są bardzo konkurencyjne.
WUMed to najstarsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce, kształcąca studentów od 1991r. O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy przyznane uczelni prestiżowe wyróżnienie dla Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, który otrzymał Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”.
Atutem uczelni jest także własny kampus: kilkadziesiąt sal wykładowych, pracownie specjalistyczne do realizacji przedmiotów na wszystkich kierunkach, biblioteka, punkt gastronomiczny, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, ogrody rektorskie.
Więcej informacji na www.wumed.edu.pl