Cechy osobowości pielęgniarki oddziałowej
Zadaliśmy pytanie użytkownikom Portalu, jakie powinny być określone wymogi w zakresie wykształcenia i kwalifikacji pielęgniarki oddziałowej? Wśród najczęściej pojawiających się odpowiedzi padały takie cechu jak: szacunek, empatia, doświadczenie oraz bezstronność. Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze pielęgniarek.
- Kultura osobista, bezstronność, szacunek do personelu, traktowanie wszystkich jednakowo, nie mobingowanie.
- Staż pracy, kwalifikacje tj. wyksztalcenie, specjalizacja, empatia oraz dobre stosunki z władzą wyższą.
- Przede wszystkim powinna znać specyfikę oddziału, najlepiej gdyby pracowała na takim oddziale wcześniej i to zmianowo. Mieć predyspozycje i wiedzę w zarządzaniu zasobami ludzkimi i nie mieć wybrańców. Co do wykształcenia wyższe czy średnie nie świadczy ono o predyspozycji do tego stanowiska.
- Bezstronność, uczciwość i doświadczenie w pracy na odcinku, a także szacunek do każdej grupy.
- Doświadczenie i szacunek dla każdego ogniwa zespołu terapeutycznego. Poczynając od Pań salowych, opiekunki przez pielęgniarki po lekarzy.
- Przede wszystkim przepracowanie na danym oddziale przynajmniej 6 miesięcy w systemie zmianowym żeby wiedzieć jak wygląda praca i o co chodzi bo bez praktyki to same tytuły niewiele znaczą najpierw musi być praktyka bo bez tego to porażka.
- Myślę, że doświadczenie zawodowe, dobre relacje z pracownikami, empatia.
Praca pielęgniarek za granicą
W nawiązaniu do dyskusji o pielęgniarce oddziałowej wypowiedziała się także pielęgniarka, pracująca w UK. Poniżej wypowiedź opisująca pracę za granicą.
Zachowano oryginalną pisownię.