Jakim człowiekiem powinna być pielęgniarka oddziałowa?

1 min czytania
Aktualności
Jakim człowiekiem powinna być pielęgniarka oddziałowa?

Cechy osobowości pielęgniarki oddziałowej

Zadaliśmy pytanie użytkownikom Portalu, jakie powinny być określone wymogi w zakresie wykształcenia i kwalifikacji pielęgniarki oddziałowej? Wśród najczęściej pojawiających się odpowiedzi padały takie cechu jak: szacunek, empatia, doświadczenie oraz bezstronność. Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze pielęgniarek.

  • Kultura osobista, bezstronność, szacunek do personelu, traktowanie wszystkich jednakowo, nie mobingowanie.
  • Staż pracy, kwalifikacje tj. wyksztalcenie, specjalizacja, empatia oraz dobre stosunki z władzą wyższą.
  • Przede wszystkim powinna znać specyfikę oddziału, najlepiej gdyby pracowała na takim oddziale wcześniej i to zmianowo. Mieć predyspozycje i wiedzę w zarządzaniu zasobami ludzkimi i nie mieć wybrańców. Co do wykształcenia wyższe czy średnie nie świadczy ono o predyspozycji do tego stanowiska.
  • Bezstronność, uczciwość i doświadczenie w pracy na odcinku, a także szacunek do każdej grupy.
  • Doświadczenie i szacunek dla każdego ogniwa zespołu terapeutycznego. Poczynając od Pań salowych, opiekunki przez pielęgniarki po lekarzy.
  • Przede wszystkim przepracowanie na danym oddziale przynajmniej 6 miesięcy w systemie zmianowym żeby wiedzieć jak wygląda praca i o co chodzi bo bez praktyki to same tytuły niewiele znaczą najpierw musi być praktyka bo bez tego to porażka.
  • Myślę, że doświadczenie zawodowe, dobre relacje z pracownikami, empatia.

Praca pielęgniarek za granicą

W nawiązaniu do dyskusji o pielęgniarce oddziałowej wypowiedziała się także pielęgniarka, pracująca w UK. Poniżej wypowiedź opisująca pracę za granicą.

W UK płaca pielęgniarki wszędzie jest taka sama, nie ma znaczenia jaką szkołę ukończyła. Rodzaj szkoły decydującą role ma na rozmowie o prace. Pracodawca może wybrać pielęgniarkę z mgr, a nie z dyplomem lub odwrotnie, ale wynagrodzenie jest uzależnione od etatu. Mgr jest ważny, gdy ktoś aplikuje na stanowisko, które wymaga tytuł mgr, wtedy również jest podana kwota zarobku rocznie i choćby była to pani mgr plus licencjat i 20 kursów kwalifikacyjnych, nic dodatkowo nie dostanie, bo wynagrodzenie jest ustalone na dany etat. A podnoszenie kwalifikacji jest obowiązkowe i sprawdzane przez izbę pielęgniarską co 3 lata w tzw. Revalidation.

Zachowano oryginalną pisownię.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 24

Bądź pierwszym, który oceni wpis

698 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki LM o pracy w latach 90-tych.

2 min czytania
Wspomnienia pielęgniarek LM Zamieściliśmy na naszym profilu na Facebooku poniższy post. Przywołał on wspomnienia młodości i początków pracy zawodowej wśród pielęgniarek po…
Aktualności

Izba pielęgniarek odpowiada w sprawie Collegium Humanum.

2 min czytania
Prezes izby: wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślałam rolę kształcenia, zdobywania wiedzy przez naukę i doświadczenie… Redakcja ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych skierowała…
Aktualności

Hospicjum Domowe Siloe – tu praca ma znaczenie. Dołącz do zespołu, który zmienia życie pacjentów.

2 min czytania
W medycynie nie chodzi tylko o leczenie, ale o realną zmianę życia pacjentów. To właśnie misja Hospicjum Domowego Siloe – zapewnienie kompleksowej…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 8 400 PLN. Dzienna zmiana.