Analiza wysokości odszkodowania dla dyskryminowanych pielęgniarek i położnych z grupy 6
Sprawa dyskryminującej siatki płac nabiera w ostatnich dniach znacznego przyspieszenia. Wbrew pozorom pielęgniarki z kwalifikacjami opisanymi w grupie 2, które są obecnie w ostrym konflikcie z pracodawcami, działają także, a może w szczególności także na rzecz osób zaszeregowanych w grupie 6.
Powyższe konflikty w szpitalach ukazują w jakie kłopoty wpakowali się dyrektorzy podmiotów leczniczych, którzy bezkrytycznie i bezrefleksyjnie wprowadzali w życie zapisy absurdalnej siatki płac.
Natomiast pielęgniarki i położne walczą o swoje. I mają rację. Ile razy z sejmowej mównicy oraz na konferencjach prasowych padały słowa zapewniające ile to pielęgniarka z tytułem magistra i specjalisty zarobi… Czy na tych konferencjach mówiono, że pod warunkiem kiedy pracodawca zatrudni te osoby na stanowiskach, które wymagają posiadania powyższych kwalifikacji? Nie. Takiego warunku nie podawano w świetle kamer i fleszy…
To, że te pielęgniarki i położne czują się zdegradowane wynika z poczucia ludzkiej krzywdy. Dlaczego mamy teraz mniej zarabiać? Dlaczego kwalifikacje, które były podawane przez pracodawcę do NFZ teraz nie są brane pod uwagę? Dlatego powyższe pielęgniarki oddają sprawy do sądu lub nie przyjmują nowych warunków płacy, które skutkują degradacją w siatce płac. Więcej o tym zagadnieniu piszemy na portalu w dziale, do którego prowadzi poniższy link.
Analiza wysokości odszkodowania dla dyskryminowanych pielęgniarek i położnych z grupy 6
Dyrektorzy szpitali teraz odczuwają w jaką pułapkę wpędzili ich autorzy radosnej siatki płac. Radosnej, bo powstała w ramach radosnej urzędniczej twórczości. Jeśli dyrektorzy przyznali pielęgniarkom z kwalifikacjami grupy 2 wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 7 300 PLN, to automatycznie mają postawiony zarzut nierównego traktowania w zatrudnieniu. Juz pielegniarki pozwały i pozywają szpitale w tej kwestii. I sądy bez problemów przyznają pielęgniarkom z grup 6 odszkodowania.
W jakiej wysokości? O tym informujemy w styczniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Warto zatem zajrzeć do gazety i uzyskać praktyczne informacje w zakresie uzyskania przedmiotowego odszkodowania. Natomiast wiele innych informacji w tym zagadnieniu publikujemy w licznych artykułach w dziale na portalu, do którego prowadzi poniższy link.
Zatem zachęcamy pielęgniarki i położne do lektury branżowego miesięcznika, który jest wydawany od wielu lat. W formie papierowej oraz wydania elektronicznego.