Działalność izby pielęgniarek
W grudniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy kwestię pielęgniarek z grupy 5 i 6 – a mianowicie proponujemy, aby izba pielęgniarek i położnych zorganizowała spotkanie dotyczące upokorzenia oraz odarcia z godności zawodowej właśnie tych pielęgniarek.
Niesprawiedliwe zróżnicowanie wynagrodzeń zasadniczych między pielęgniarkami wykonującymi ten sam zakres obowiązków jest jednoznacznie oceniane przez 99% wyroków sądów jako nierówne traktowanie w zatrudnieniu.
Spotkanie w tej sprawie powinno zakończyć się następującymi konkluzjami:
- Wycofaniem przez izbę pielęgniarek poparcia dla zapisów projektu ustawy, którą promuje w Sejmie pani Krystyna Ptok.
- Wycofaniem z Sejmu przez panią Krystynę Ptok projektu ustawy autorstwa OZZPiP, która upokarza oraz odziera z godności zawodowej pielęgniarki z grupy 5 i 6.
- Wypracowaniem skutecznego rozwiązania doprowadzającego do „automatycznego” uznania za nierówne traktowania w zatrudnieniu pielęgniarek i położnych z grupy 5 i 6 od lipca 2021 roku i nadal…
- Wypracowaniem „automatycznego” mechanizmu wypłaty odszkodowań dla pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, bez konieczności udowadniania przed sądami, że pielęgniarka z grupy 5 i 6 „nie jest wielbłądem”.
Oczywiście w spotkaniu powinni brać udział wszyscy członkowie władz OZZPiP, którzy przez ostatnie lata nie potrafili skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji pielęgniarek i położnych. Pani Ptok powinna wreszcie publicznie wyjawić, jakimi przesłankami kierowała się, gdy osobiście zaniosła do Sejmu projekt ustawy, która różnicuje wynagrodzenia zasadnicze pracowników wykonujących te same czynności zawodowe.
Czytaj więcej w tej sprawie w najnowszym wydaniu Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Zainteresowane osoby informujemy także o wydaniu papierowym Gazety Pielęgniarek, które jest dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych – zamów papierową prenumeratę Gazety do domu, klikając TUTAJ.