Nierówne traktowanie w zatrudnieniu
Do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zwraca się wiele poszkodowanych osób z personelu pielęgniarskiego, które padły ofiarą nierównego traktowania w zatrudnieniu.
Oprócz bieżących informacji w zakresie przedmiotowych odszkodowań redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, w numerze wrześniowym gazety pielegniarki.info.pl zamieściła wzór wniosku do pracodawcy w sprawie podwyższenia wynagrodzenia zasadniczego do wysokości wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek wykonujących taką samą pracę oraz w sprawie wypłaty odszkodowania.
Dlaczego powyższy wniosek piszemy do pracodawcy?
Sądy pracy orzekające w sprawach pracowniczych zwracają uwagę na to, czy pracownik podejmował próbę mediacji z pracodawcą. Nie ma prawnego wymogu, aby pielęgniarka występowała z przedmiotowym wnioskiem do pracodawcy.
Wzór wezwania przedsądowego pielęgniarki do pracodawcy za nierówne traktowanie w zatrudnieniu
Wezwanie przedsądowe to kolejny etap postępowania pielęgniarki w celu uzyskania odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu – po wniosku do pracodawcy. Dlatego w bieżącym wydaniu Gazety publikujemy wzór wezwania przedsądowego.
Przedsądowe wezwanie do zapłaty (po wniosku do pracodawcy) jest ważnym etapem w drodze do uzyskania odszkodowania z jeszcze jednego powodu. Otóż, przy przewlekłości postępowań sądowych wezwanie ma jedną z podstawowych zalet. Bowiem od dnia wymagalności roszczenia można w pozwie wystąpić o odsetki!
Przeczytaj cały artykuł w październikowym wydaniu Gazety i zobacz wzór wezwania przedsądowego.