1 czerwca 2024 roku wystartował rządowy program in vitro.

2 min czytania
Aktualności
1 czerwca 2024 roku wystartował rządowy program in vitro.

Rządowy program in vitro

Zakłada on finansowanie medycznego wsparcia zapłodnienia pozaustrojowego oraz leczenia niepłodności w Polsce. To ogromny sukces, jednak nie obejmie on jeszcze wszystkich potrzebujących grup społecznych. Co więcej, po latach ponurej narracji na temat in vitro, konieczna jest merytoryczna dyskusja publiczna, oparta o naukowe fakty, szerząca wiedzę i świadomość.

Z tego powodu zapoczątkowaliśmy projekt #InvitroToMY i chcielibyśmy zaprosić Państwa na konferencję społeczno – medyczną, na której będą przedstawiciele środowiska medycznego, społecznego, NGO oraz uczestnicy konferencji.

Poniżej podaję szczegóły wydarzenia:

Konferencja społeczno – medyczna #InvitroToMY

Sala Kameralna Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego
Św. Tomasza 43, Kraków
4 czerwca 2024 r.
godz. 10.00 (rejestracja uczestników od 9.40)

Goście Specjalni:

Aleksander Miszalski – Prezydent Miasta Krakowa
Małgorzata Rozenek-Majdan -wspierająca projekt „Tak dla in vitro”

1) Przedstawiciele środowiska społeczno – edukacyjnego

Ewa Daros – Prezes Fundacji OliEdu, skupiającej się na działaniach zdrowotnych i propacjenckich; organizatorka konferencji prasowych, medycznych i społeczno edukacyjnych z zakresu in vitro oraz badań w tym obszarze

2) Przedstawiciele środowiska medycznego

dr n. med. Jarosław Janeczko – specjalista ginekologii i położnictwa oraz specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, współzałożyciel grupy Parens

lek. med. Wojciech Osmański – Specjalista ginekologii i położnictwa II stopnia, ZNOZ Gemini

3) Przedstawiciele środowiska samorządowego

Tomasz Daros – Radny Miasta Krakowa, złożył rezolucję w sprawie opracowania projektu Programu Polityki Zdrowotnej (PPZ) dedykowanego zabezpieczeniu płodności u mieszkańców Krakowa chorych onkologicznie oraz pacjentek z endometriozą i zabezpieczył środki na działania edukacyjno-informacyjne w tym zakresie w Krakowie

Celem projektu jest:

  • Badanie potrzeb medycznych oraz społeczno-edukacyjnych w zakresie in vitro. W badania angażujemy placówki medyczne.
  • Promowanie wiedzy społecznej, medycznej, naukowych faktów oraz zachęcenie do równej i otwartej dyskusji na temat kwestii związanych z obszarem in vitro.
  • Włączenie do akcji społeczno-edukacyjnych różnych środowisk, placówek i organizacji; wsparcie osób doświadczających in vitro.
  • Tworzenie materiałów dydaktycznych, dotyczących wszechstronnych aspektów in vitro (plakaty, ulotki, raporty, blog, newsletter, foto i video relacje).
  • Organizowanie spotkań, szkoleń, webinarów, konferencji oraz akcji w mediach społecznościowych, promujących tematykę in vitro.

Dlaczego warto dołączyć do konferencji #InvitroToMY i co ona oferuje uczestnikom?

1. Wiedza

Wyjątkowa okazja do zgłębienia tematów związanych z in vitro oraz poszerzenia i zaktualizowania wiedzy w tym zakresie. Obalamy stereotypowe myślenie!

2. Doświadczenie

Poznanie doświadczeń ekspertów i praktyków. Niepowtarzalna okazja do wysłuchania przedstawicieli wielu środowisk.

3. Wspólne działania

Wydarzenie to ma na celu zjednoczenie różnych grup i wspólne działanie na rzecz lepszej przyszłości dla osób borykających się z problemem niepłodności, chorobami onkologicznymi i genetycznymi.

4. Realna zmiana

Liczymy na Waszą współpracę! Konferencja będzie doskonałą okazją do działania na rzecz rozwoju medycyny, działań społecznych i promowania merytorycznych informacji.

Więcej informacji na stronie: Zainicjowaliśmy projekt społeczno-edukacyjny #invitroToMY | OliEdu – Fundacja Edukacji Obywatelskiej

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: "po 36 latach pracy należy mi się urlop zdrowotny!"

2 min czytania
Praca pielęgniarek Pod jednym z postów zamieszczonych na Facebooku Portalu pojawił się poniższy komentarz. Temat urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek wraca, jak bumerang…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - skutki poprawki ministra zdrowia.

2 min czytania
Poprawka ministra zdrowia do ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek to esencja radosnej urzędniczej twórczości… W czterech artykułach na pielegniarki.info.pl w dniach 28 i…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki pielęgniarek w sejmie - komu uznawać specjalizację.

2 min czytania
Specjalizacja pielęgniarek uznawana tylko w przypadku skierowania od pracodawcy… W trzech artykułach na pielegniarki.info.pl przedstawiliśmy sprawę poprawki złożonej przez ministerstwo zdrowia do…
Komentarze
×
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki - w sesji wiosennej prawie 5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.