W Wielkiej Brytanii powołano niezależną grupę mającą zbadać, w jakim stopniu pielęgniarki brytyjskiej służby Pielęgniarska matematyka Gazeta Nursing Times przytacza wypowiedzi członków kierownictw szpitali, którzy powątpiewają w podstawowe umiejętności matematyczne wykwalifikowanych pielęgniarek. Stwierdzają, że podczas rekrutacji wiele osób „polega” na testach sprawdzających umiejętność prawidłowego obliczenia dawki leku, a także na testach formułowania wypowiedzi pisemnych. zdrowia (NHS) są zastraszane przez swoich przełożonych. Na czele zespołu stanął Robert Francis, znany z głośnego raportu o nadużyciach i zaniedbaniach w szpitalu Mid Staffordshire. Czytaj dalej…
Szpitale: zaoszczędzimy na tłumaczeniach
Chcą zatrudniać więcej polskich pielęgniarek! Poszukiwanie pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia za granicą, w tym w Polsce, nie jest dla Brytyjczyków nowością. Czytaj dalej…
Gazeta Nursing Times przytacza wypowiedzi członków kierownictw szpitali, którzy powątpiewają w podstawowe umiejętności matematyczne wykwalifikowanych pielęgniarek. Stwierdzają, że podczas rekrutacji wiele osób „polega” na testach sprawdzających umiejętność prawidłowego obliczenia dawki leku, a także na testach formułowania wypowiedzi pisemnych. Czytaj dalej…
Pielęgniarki o swoich miejscach pracy
Personel brytyjskiej służby zdrowia (NHS) jest corocznie pytany o opinie na temat warunków i satysfakcji z pracy. W ostatnim badaniu wzięło udział 203 tys. osób, to jest 49% uprawnionych z 265 jednostek organizacyjnych NHS. Czytaj dalej…
Pielęgniarka na Facebooku
Kodeks Postępowania (Code of Conduct) jest dokumentem opracowanym przez rządową instytucję regulującą zawód pielęgniarki i położnej Nursing and Midwifery Council. Zawiera „standardy i dobre praktyki” wykonywania zawodu. Odbyły się publiczne konsultacje nowej wersji Kodeksu, który liczy aż 115 „przykazań”. Czytaj dalej…
4 dni – 100 tysięcy podpisów!
Pielęgniarki pracujące na Wyspach mają do dyspozycji narzędzie umożliwiające wyrażanie swoich opinii i szybkie mobilizowanie się wokół palących kwestii.
W obronie pielęgniarek i pozostałych pracowników NHS uzbierano ponad 100 tysięcy podpisów… w 4 dni! Czytaj dalej…
Kamery gwarancją przestrzegania standardów?
Jedna z największych brytyjskich firm prowadzących domy opieki, HC-One (227 placówek), zamierza wprowadzić system kamer w celu ochrony pacjentów przed zaniedbaniami i nadużyciami personelu. Czytaj dalej…
Petycja: bezpłatne parkingi dla pielęgniarek
Pielęgniarki pracujące na Wyspach mają do dyspozycji narzędzie umożliwiające wyrażanie swoich opinii i szybkie mobilizowanie się wokół palących kwestii. Czytaj dalej…
Pielęgniarki mogą zgłaszać uwagi
Zarząd szpitali East London uruchomił platformę internetową dla pielęgniarek, gdzie mogą anonimowo zgłaszać kierownictwu swoje uwagi i sugestie. Czytaj dalej…
Samolotem po pielęgniarki
Aż jedna na trzy pielęgniarki pracujące w Londynie była kształcona za granicą – podaje gazeta Daily Mail w wydaniu z 9 stycznia 2014 roku. Ten wynik zdecydowanie wyróżnia stolicę na tle reszty Anglii. Czytaj dalej…
Pielęgniarka zleci przetoczenie krwi
W Wielkiej Brytanii powstał program mający na celu przyznanie pielęgniarkom prawa do przypisywania pacjentom transfuzji krwi. Czytaj dalej…
Legalna drzemka pielęgniarek na dyżurze?
Drzemka w trakcie nocnej zmiany wpływa pozytywnie na zdrowie pielęgniarek oraz na ich zdolność do opieki nad pacjentem – pisał brytyjski Nursing Times. Czytaj dalej…
Zarzuty dla izby pielęgniarek
Urząd Standardów Zawodowych (PSA) opublikował 31 marca 2014 roku wyniki kontroli funkcjonowania Nursing and Midwifery Coucil (instytucji rządowej regulującej zawód pielęgniarki i położnej). Czytaj dalej…
Pielęgniarki bardziej narażone niż …. górnicy!
Minister Zdrowia: Nasze błędy powodują co roku śmierć 12,5 tysięcy osób! W swym wystąpieniu podczas niedawnej konferencji poświęconej bezpieczeństwu pacjenta, minister zdrowia Jeremy Hunt podał do wiadomości najświeższe statystyki w zakresie błędów popełnionych przez personel służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. Czytaj dalej…
Pielęgniarka „osobą sprowadzającą kłopoty”
Pielęgniarka Elaine Fernandez została zwolniona z pracy po tym, jak przeciwstawiła się wprowadzanym w szpitalu zmianom, które oznaczały jej zdaniem niedopuszczalne pogorszenie poziomu opieki. Czytaj dalej…
Pielęgniarki bardziej narażone niż …. górnicy!
W Niemczech w grudniu 2014r. opublikowano raport dotyczący stanu zdrowia pracowników w poszczególnych grupach zawodowych w kontekście wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych. Czytaj dalej…
Braki personelu pielęgniarskiego w Irlandii
Irlandzki system służby zdrowia jest zależny od personelu z zagranicy w o wiele większym stopniu niż jakikolwiek inny system opieki zdrowotnej w Europie oraz w innych krajach wysoko rozwiniętych. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad 47% pielęgniarek pracujących w Irlandii jest spoza tego kraju. To duży procent, jeśli weźmiemy pod uwagę, iż druga w tabeli jest Nowa Zelandia, gdzie liczba ta wynosi około 22%. Czytaj dalej…
Po co nam współpraca z agencją rekrutacyjną?
W czym taka firma może nam pomóc i czego powinniśmy oczekiwać? Czym różni się rynek pracy dla pielęgniarek w Wielkiej Brytanii od irlandzkiego? O swojej pracy i spostrzeżeniach opowiedziała nam Marta Ziółkowska, rekruter i manager polskiego oddziału PCQ Recruitment. Czytaj dalej…
Protesty irlandzkich pielęgniarek
W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęły się protesty ok. 800 pielęgniarek i położnych z terytorium całej Irlandii przeciwko podwyższeniu składki rocznej przez NMBI (Nursing and Midwifery Board of Ireland) ze 100 € do 150 €. Protestujący byli przeciwni podwyżce m.in. z tego powodu, iż będzie to duże obciążenie finansowe dla niżej opłacanych, młodych pielęgniarek. Czytaj dalej…
Zobacz inne artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych
Powyższy artykuł pochodzi z Ogólnpolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Nakład – 50 tysięcy egzemplarzy.