Relokacja i praca pielęgniarki w Anglii – część 2
W poprzednim artykule omówiliśmy proces rekrutacyjny do momentu rozmowy z potencjalnym pracodawcą. W tym wydaniu Gazety powiemy, co wydarzy się po rozmowie kwalifikacyjnej aż do chwili przyjazdu do Anglii. Czytaj dalej…
Dwutygodniowe kursy dla pielęgniarek
W Anglii wprowadzają darmowe programy szkoleniowe dla pielęgniarek środowiskowych jako próbę przyciągnięcia tych pielęgniarek z powrotem do pracy w szpitalu. Krok ten został podjęty, aby przywrócić szpitalom także te pielęgniarki, które kiedyś przeszły do pracy w domach opieki, a teraz chciałyby wrócić do pracy zawodowej w pielęgniarstwie szpitalnym. Czytaj dalej…
Pielęgniarka, która popełniła błąd, musi to zgłosić!
Zgodnie z nowymi zasadami dotyczącymi pracy pielę- gniarek i położnych mogą one zostać odsunięte od zawodu, jeśli zauważą zaniedbania w opiece medycznej i nie poinformują o nich odpowiednich władz. Również wtedy, gdy popełnią błędy i – co gorsza – będą starały się je ukryć, poniosą poważne konsekwencje. Rada Pielęgniarstwa i Położnictwa zaktualizowała kodeks postępowania zawodowego, który był zmieniany siedem lat temu. Czytaj dalej…
Język angielski bez tajemnic – oceń swój poziom i ucz się z PCQ Recruitment
Jedną z głównych przeszkód w podjęciu pracy jako pielęgniarka w Wielkiej Brytanii lub Irlandii jest niewystarczająca znajomość języka angielskiego. Często tłumaczymy się, że nie mamy czasu, motywacji, że kursy w szkołach są zbyt kosztowne, albo że w miejscu zamieszkania nie ma szkół językowych. Czytaj dalej…
Pielęgniarki odejdą, by szukać pracy za granicą
Liam Doran – sekretarz generalny Irlandzkiej Organizacji Pielęgniarek i Położnych INMO – stwierdził, że jeśli pielęgniarki i położne w tym kraju nie będą prawidłowo opłacane, to odejdą, by szukać lepszej pracy za granicą. Czytaj dalej…
Pierwszy strajk położnych w Irlandii Północnej
Członkowie Royal College of Midwives w Irlandii Północnej w dniu 30 kwietnia br. wyszli na cztery godziny na ulicę, a w dniach od 1 do 7 maja wzięli udział w innych formach akcji protestacyjnej. Położne w Irlandii Północnej zamierzają zorganizować strajk, którego podłożem jest spór o płace. Czytaj dalej…
Jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna może wydawać się czymś strasznym i powodującym niesamowity stres. Całkiem niepotrzebnie. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, a każda kolejna rozmowa rekrutacyjna będzie łatwiejsza i przede wszystkim przyjemniejsza. Czytaj dalej…
Z Anglii tylko w zeszłym roku wyjechało 5 500 pielęgniarek
Liczba pielęgniarek opuszczających Anglię dla lepszej płacy i warunków pracy jest na najwyższym poziomie od dziesięciu lat. Dane liczbowe pokazują, że tylko w zeszłym roku około 5 500 osób dołączyło do „pielęgniarskiego drenażu mózgów”. Dane z Brytyjskiej Centralnej Rady Pielęgniarstwa i Położnictwa (UKCC) wskazują, że liczba angielskich pielęgniarek opuszczających Wielką Brytanię w celu pracy za granicą wzrosła bardzo znacznie – od 3 400 pielęgniarek, które wyemigrowały w roku 1997, do obecnej wartości wynoszącej 5 500 emigrantek. Czytaj dalej…
Z braku położnych zagrożone funkcjonowanie oddziałów położniczych
Braki kadrowe wśród położnych zmuszają władze szpitali do zamykania oddziałów położniczych. The Royal College of Midwives szacuje, że w Wielkiej Brytanii brakuje nawet 10 000 osób z personelu położniczego, gdzie płace są niskie, a praca – bardzo stresowa. Czytaj dalej…
Pielęgniarki będą nadzorować położne?
Na stronie internetowej NMC opublikowano informację o zakończeniu niezależnego przeglądu regulacji dotyczących wykonywania zawodu położnej. Zarząd NMC akceptuje wynikające z tego przeglądu zalecenie, aby statutowy nadzór nad położnymi był w gestii pielęgniarek. Czytaj dalej…
Zabronić palenia w pracy pracownikom ochrony zdrowia?
Wielu ludzi nie chce uczestniczyć w biernym paleniu, dlatego wprowadza się coraz więcej przepisów mówiących o zakazie palenia tytoniu w poszczególnych miejscach i sytuacjach. W Wielkiej Brytanii tematem palenia przez pracowników służby zdrowia zajął się właśnie Department of Health. Czytaj dalej…
Tylko minimum obowiązków zawodowych
Pielęgniarki ze szpitala Beamount w Dublinie planują walczyć z niedoborem personelu, który dotyka również irlandzką ochronę zdrowia. Ich pomysłem na akcję protestacyjną jest zamiar wykonywania tylko minimum obowiązków zawodowych. Czytaj dalej…
Zobacz inne artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych
Powyższy artykuł pochodzi z Ogólnpolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Nakład – 50 tysięcy egzemplarzy.