Ponad 1 400 pielęgniarek podpisało petycję.

2 min czytania
AktualnościSkładki ściągane przez izbę
Ponad 1 400 pielęgniarek podpisało petycję.

Zobacz treść petycji, którą w ciągu ostatnich dni podpisało ponad 1 400 pielęgniarek i położnych

Od kilku dni pielęgniarki i położne podpisują petycję do Naczelnej Izby w sprawie składek członkowskich. Pielęgniarki i położne mają możliwość wyrażenia swojego zdania w przedmiotowej sprawie.

17 września 2024 roku

Naczelna Rada
Pielęgniarek i Położnych
Warszawa

Ja niżej podpisana/y składam stanowczy sprzeciw wobec projektu uchwały nadzwyczajnego zjazdu krajowego pielęgniarek i położnych w dniach 23-24 września 2024 roku.

Sprzeciw motywuję brakiem akceptacji dla projektu uchwały w sprawie wysokości składki członkowskiej oraz zasad jej podziału. Przedmiotowy projekt został opracowany przez naczelną radę pielęgniarek i położnych.

Nie widzę merytorycznego uzasadnienia dla drastycznego podniesienia składki ściąganej przez izby pielęgniarskie. Przyjęcie uchwały przez zjazd krajowy w brzmieniu zaproponowanym przez naczelną radę, będzie skutkowało ściągnięciem przez izbę pielęgniarek w 2025 roku, składki w wysokości około tysiąca PLN od każdej pielęgniarki i położnej.

Bulwersujący jest szczególnie fakt, że od składki w wysokości 1000 PLN rocznie, nie przewiduje się żadnych zwolnień (osoby bezrobotne, pobierające renty, emerytury, świadczenia rehabilitacyjne, zasiłki ZUS – macierzyński, tacierzyński, wychowawczy, świadczenie przedemerytalne).

Zważywszy na totalny brak skuteczności izby pielęgniarek w zakresie poprawy warunków wykonywania zawodu oraz horrendalne wysokości wynagrodzeń działaczy izbowych, sprzeciwiam się zmuszaniu pielęgniarek i położnych do odprowadzania składek w wysokości co najmniej 200 milionów PLN  w skali roku.

Sprzeciwiam się także podniesieniu odpisu na działalność naczelnej izby. Kwota ponad 12 milionów PLN rocznie jest także nieadekwatna do poziomu skuteczności działaczy izbowych pobierających bajońskie zarobki.

Osoby zainteresowane podpisaniem petycji prosimy o kliknięcie w link petycjeonline.com

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Uwaga!!! Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Zostanie utracony!

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 9

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8401 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izby pielęgniarek zmiany w ściąganej składce argumentują powodzią. Nikczemne.

2 min czytania
Izba usilnie poszukuje argumentacji dla dokonanych zmian w ściąganych przez izbę obowiązkowych składkach… Pielęgniarki i położne są oburzone działaniami izby pielęgniarek w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki stracą od 18 do 23 tysięcy złotych.

1 min czytania
Nierówne traktowanie w zatrudnieniu We wrześniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przedstawiliśmy wyliczenia strat finansowych pielęgniarek z grupy 5 i 6 za drugie półrocze…
Aktualności

Pielęgniarka - Jesteśmy przemęczone, niejednokrotnie źle traktowane.

2 min czytania
Pielęgniarka: „Niestety smutne to, ale prawdziwe. Najważniejsze, że w komputerze kliknięte. O pacjencie nikt nie myśli”. Jedna z pielęgniarek zamieściła na Facebooku…
Komentarze