Sprawa odszkodowań dla pielęgniarek i położnych z grupy 6 i 5…
Zbliża się ważny czas dla pielęgniarek z grupy 6 i 5. Pielęgniarek, które zostały odarte z godności zawodowej poprzez politykę płacową narzuconą podmiotom leczniczym ustawą autorstwa pani Józefy Szczurek-Żelazko. Niestety projekt ustawy pani Krystyny Ptok, który uzyskał poparcie izby pielęgniarek, nie likwiduje dysproporcji płacowych pomiędzy pielęgniarkami wykonującymi ten sam zakres obowiązków. Nie likwiduje tylko zmniejsza. Wobec powyższego związek i izba forsują ustawę, która dyskryminuje pielęgniarki i położne.
Dlatego osoby z personelu pielęgniarskiego pozywają pracodawców, w celu uzyskania odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. I takie odszkodowania uzyskują bez większych problemów.
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w jednym z artykułów przestawiła skalę problemu w zakresie przedmiotowych odszkodowań. Zainteresowane osoby zapraszamy do lektury poprzez kliknięcie poniżej.
Na pielegniarki.info.pl można nadal zagłosować w poniższej sondzie pt. Czy rozważasz pozwanie pracodawcy do Sądu pracy za nierówne traktowanie w zatrudnieniu? Dotychczas 83% respondentów wybrało opcję „TAK”. Zapraszamy zatem do dalszego oddawania głosów w poniższej sondzie…
Dalsza część artykułu pod sondą…
Natomiast w artykule redakcyjnym pt. Pielęgniarki – gigantyczne odszkodowania 55–71 tys. zł. za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, opublikowaliśmy treść wyroku w sprawie odszkodowania za nierówne traktowanie pielęgniarek z grupy 6.
Nie chcę się wierzyć, że w okresie niespełna poprzednich 3 lat wyśmiewano redakcję pielegniarki.info.pl za podnoszenie kwestii nierównego traktowania w zatrudnieniu personelu pielęgniarskiego. Podnoszoną przez redakcję portalu argumentację kwitowano: „trzeba było się uczyć”. Obecnie Sądy pracy przyznają gigantyczne odszkodowania dyskryminowanym pielęgniarkom.
Teraz pielęgniarkom z grupy 5 i 6 przypominamy, że mija okres 3 lat, kiedy mogą składać pozwy w zakresie roszczeń finansowych związanych z wynagradzaniem za pracę, które obowiązują od dnia 1 lipca 2021 roku.
Bowiem Kodeks Pracy stanowi, że roszczenia ze stosunku pracy ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Termin przedawnienia roszczenia należy więc liczyć od dnia, w którym dane świadczenie przysługiwało.
Więcej informacji, także treść wyroków sądowych, w przedmiotowej sprawie w zakładce pt. Odszkodowania.