Związek pielęgniarek w dniu 11 kwietnia wydał szokujące stanowisko…
W liście do Premiera RP z dnia 8 kwietnia 2024 roku pani Krystyna Ptok napisała:
Oszukali nas politycy: podczas pierwszych czytań przedstawiciele wszystkich klubów deklarowali poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Wielu z nich będąc w opozycji podpisywało się pod naszymi postulatami. Krytykowali Pana poprzednika o brak spotkania i dialogu z nami. (…) Tymczasem zlekceważono nas po raz kolejny i oszukano w podwójny sposób.
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w powyższym liście dodała:
Uwierzyłyśmy, że nadszedł czas prawdziwej debaty. Tymczasem przez 132 dni, które dzisiaj mijają od pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych próbuje się nas wodzić za nos, nie robiąc nic.
źróło: ozzpip.pl
Natomiast w dniu 11 kwietnia 2024 roku w stanowisku, które publikujemy poniżej pani Krystyna Ptok, po informacji ze strony ministra zdrowia, że pieniędzy na realizację ustawy autorstwa związku pielęgniarek w 2024 nie ma oraz że resort zdrowia proponuje rozłożenie na kolejne dwa lata (2025/26) podwyższanie współczynników pracy dla grup 5. i 6 napisała: „traktuje to jako punkt wyjścia do rozmów (…) daje to nadzieję na prowadzenie merytorycznego dialogu.
Na konferencji w dniu 4 kwietnia 2024 roku, w sejmowym holu, pani Ptok opisując sytuację w zakresie postępowania decydentów z ustawą związku pielęgniarek zapytała: „czy leci z nami pilot?”
Teraz pielęgniarki i położne pytają panią Ptok: czy poniższe stanowisko to żart primaaprilisowy? Co się stało pomiędzy 8 a 11 kwietnia, że pani Ptok zmieniła tak diametralnie zdanie? Dlaczego była pani oburzona zwłoką 132 dni a zgadza się pani na zwłokę co najmniej 398 dniową?
Dalsza część artykułu pod sondą…
Dalsza część artykułu…
Stanowisko Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych z dnia 11 kwietnia 2024 r.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych odnosząc się do propozycji Ministra Zdrowia z dnia 11 kwietnia 2024 r. przedstawionej podczas obrad sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia obywatelskiego projektu dostrzega działania Ministra i traktuje to jako punkt wyjścia do rozmów
z Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej. Daje to nadzieję na prowadzenie merytorycznego dialogu oraz rozwiązanie palących problemów.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej w kolejnym kroku oczekuje na przekazanie bez zbędnej zwłoki:
• harmonogramu prac, w tym terminów obrad Podkomisji nadzwyczajnej oraz spotkań roboczych,
• materiałów merytorycznych, w tym danych o charakterze statystycznym, finansowym oraz propozycje konkretnych zapisów prawnych.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej deklaruje otwartość i gotowość do dalszych prac nad obywatelskim projektem.
źródło: ozzpip.pl