Wieloetapowa pielęgnacja twarzy

2 min czytania
Aktualności
Wieloetapowa pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy to bardzo popularny temat. W ciągu ostatnich lat pojawiło się sporo nowych trendów, które sprawiają, że z coraz większą uważnością potrafimy zadbać o naszą skórę. Nieustającą popularnością cieszy się wieloetapowa pielęgnacja twarzy, dzięki której możemy zadbać o skórę wielowymiarowo.

Oczyszczanie twarzy – dwie fazy

Wieloetapową pielęgnację zaczynamy od oczyszczania twarzy. Najlepiej sprawdzi się dwufazowe oczyszczanie twarzy, do którego wykorzystamy różnego rodzaju produkty. Zacząć możemy od olejku, który idealnie zmyje makijaż, a także oczyści skórę z filtrów UV. W tym celu możemy wykorzystać albo bogaty olejek do oczyszczania twarzy, albo na przykład dwufazowy płyn do demakijażu o oleistej formule. Następnie kosmetyk ten zmywamy ciepłą wodą. Miarą jego jakości jest to jak emuluje. Powinno się go bez trudu dać usunąć z twarzy przy pomocy ciepłej wody i bawełnianego ręczniczka. Kolejnym etapem oczyszczenia będzie mycie twarzy produktem na bazie wody. Mogą być to na przykład pianka lub żel, które pozostawią efekt odświeżenia skóry. 

Tonizowanie skóry twarzy

Po myciu twarzy bardzo często zmienia się pH skóry. Żeby ono było prawidłowe, a co za tym idzie, aby skóra pozostawała w równowadze należy zadbać o prawidłowy poziom pH. Ma on niebagatelne znaczenie dla mikrobiomu cery, czyli dla bytowania na jej powierzchni korzystnej flory bakteryjnej, która zabezpiecza skórę przed rozwojem chorobotwórczych drobnoustrojów. Produkt tonizujący dodatkowo przygotuje skórę do nakładania produktów nawilżających. Według  popularnej metody skin flooding toniku lub nawilżającej mgiełki możemy używać wielokrotnie, na przykład pomiędzy kolejnymi etatami nawilżania, tak aby skóra dosłownie piła wilgoć. Jeżeli mamy problemy z cerą i powstającymi na niej niedoskonałościami, warto zainwestować w tonik antybakteryjny, który pomoże się uporać z niechcianymi wypryskami.

Nawilżenie skóry

W wieloetapowej pielęgnacji twarzy najważniejsze miejsce zajmuje nawilżenie skóry. To ono w głównej mierze odpowiada za hamowanie procesów starzenia się, profilaktykę przeciwzmarszczkową, odpowiedni poziom wilgotności w skórze. Dobrą praktyką jest stosowanie więcej niż jednego kosmetyku o działaniu nawilżającym. Warto zacząć od esencji, która przygotuje twarz do kolejnych produktów. Następnie nałożyć można serum, które powinno mieć naprawdę dobry skład. W serum znaleźć się mogą kwas hialuronowy, kolagen, witamina C, napinająca skórę kofeina. Warta uwagi są szybko wchłaniające się konsystencje żelowe, które nie obciążają skóry. Sprawdzą się one szczególnie cerom tłustym i mieszanym. Cery suche mogą pozwolić sobie na bardziej olejowe struktury, które jeszcze dogłębniej nawilżą skórę. Po nałożeniu serum zastosować możemy też krem. Warto postawić na bogatą konsystencję na noc, wtedy kiedy nie nakładamy makijażu, a w ciągu dnia postawić na lżejszy kosmetyk, który dobrze będzie współpracował z make-upem. Nie da się wywierać etapowej pielęgnacji pominąć też używania produktu z filtrem. To tego rodzaju kosmetyki bowiem w największym stopniu pomagają nam zachować na dłużej młodzieńczy wygląd skóry. Od czasu do czasu w etapy wpleść można też inne produkty takie jak maseczki do twarzy, specjalistyczne, skoncentrowane ampułki czy peelingi. Tak zaplanowana pielęgnacja będzie kompleksowa i sprawdzi się wielu różnych rodzajom cery.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki potraktowano jak zabawki przedwyborcze.

2 min czytania
Pielęgniarka: pielęgniarstwo i położnictwo kurczy się, zanika, zwija się, powoli staje się wspomnieniem. W dniu 19 listopada 2024 roku został skierowany wniosek…
AktualnościPielęgniarki w liczbachSzkolenia pielęgniarek i położnych

14,8% pielęgniarek posiadających tę specjalizację osiągnęło wiek emerytalny. 

1 min czytania
W ciągu 5 lat liczba pielęgniarek specjalistek w tej dziedzinie, w wieku do 40 lat, wzrosła o 1.2 tys.   Kształcenie w dziedzinie…
AktualnościNormy zatrudnienia

Pielęgniarka: boję się.

2 min czytania
Pielęgniarka – zastanawiam się jak sobie dam radę… W dniu 19 listopada 2024 roku został skierowany wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności zawodowej…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w szpitalu. Wymagana nienaganna prezencja.