W sejmie wypowiada się działaczka związku pielęgniarek
Posiedzenie sejmu w dniu 13 lipca 2021 roku.
Publikujemy fragmenty wystąpienia członka zarządu krajowego Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Jednocześnie przewodniczącej regionu śląskiego związku pielęgniarek oraz pełniącej funkcję rzecznika prasowego.
Zastępca Przedstawiciela Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, Iwona Borchulska:
Proszę państwa, w tej ustawie chodzi jeszcze o to, że personel, który pracuje przy chorym, musi pracować w zgodzie i w zespole, a ta ustawa pokłóciła środowisko pielęgniarskie. (Oklaski)
(Głos z sali: Tak, tak jest.)
źródło: sejm.gov.pl
Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych
Pani rzecznik prasowy związku pielęgniarek ma chyba świadomość jakie negatywne opinie wywołał projekt ustawy o wynagradzaniu personelu pielęgniarskiego, którego autorem jest OZZPiP. Ponad 3 tys. osób podpisało petycję skierowaną do pani przewodniczącej związku Krystyny Ptok.
Całkowicie niezrozumiały jest fakt, że pani przewodnicząca Ptok krzyczała przez megafon na manifestacjach: doświadczenie ma znaczenia, a w tym samym czasie kieruje do sejmu ustawę, w której doświadczenie zawodowe nie podlega żadnej gratyfikacji płacowej.
Nadal pielęgniarki i położne z grupy 6 nie mają wiedzy na jakich przesłankach związek OZZPiP stwierdził, że ich praca jest o niższej wartości niż osób zaszeregowanych do grupy 2.
Pani przewodnicząca Ptok w dniu 13 lipca 2023 roku mówiła w sejmie:
„Uniwersalny system wynagradzania na całym świecie oparty jest na dwóch elementach: kwalifikacjach nabytych w drodze edukacji i umiejętnościach, które wynikają z doświadczenia zawodowego”.
Z powyższego wynika, że pani Krystyna Ptok widocznie Polski na zalicza do „całego świata”.