Te pielęgniarki nie zatrzymały się w miejscu.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Te pielęgniarki nie zatrzymały się w miejscu.

Pisanie, że te pielęgniarki zatrzymały się w miejscu jest obrzydliwe

Na fanpage pielegniarki.info.pl – Facebook/PortalPielegniarekiPoloznych – zamieszczono poniższy komentarz, który wywołał reakcję redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych.

„Panie Mielcarek, czemu Pan tak krytykuje te koleżanki, które zdobyły wyższe wykształcenie i nadal się dokształcają”?

Na powyższy komentarz odpowiedzieliśmy…

Dzień Dobry, zastanawiała się Pani dlaczego sędzia przyznaje pielęgniarce z grupy 6 odszkodowanie dlatego, że zarabia 30% mniej od pielęgniarki z grupy 2, która na tym samym oddziale wykonują takie same obowiązki? Czy z tego można wysnuć wniosek: sąd krytykuje pielęgniarki z wyższym wynagrodzeniem? Przecież to niedorzeczne! Sąd podkreślił, że obecnie tytuł magistra pielęgniarstwa nie daje pielęgniarce szerszych kompetencji zawodowych. Tu chodzi o sprawiedliwość i prawa pracownika. Jeśli osoba z tytułem magistra uzyska szersze kompetencje zawodowe ( zakres obowiązków i odpowiedzialności) określone rozporządzeniem ministra zdrowia, to taka pielęgniarka ma prawo więcej zarabiać. Przecież to takie proste. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

Natomiast inny użytkownik zamieścił opinię, w którym wspomniano o pielęgniarkach, które „zatrzymały się w miejscu”. Również na ten komentarz padła odpowiedź…

Co do „tych co zatrzymali się w miejscu” to już totalny odlot. Polecam artykuł na portalu pt. Pielęgniarki z grupy 6 nie muszą niczego uzupełniać. Wspomnieć należy, że przedmiotowy komentarz idealnie podlega pod Kodeks Etyki Zawodowej: „Pielęgniarka i położna postępuje w sposób, który umacnia zaufanie pomiędzy pielęgniarkami i położnymi oraz innymi współpracownikami”. Dlatego pisząc o pielęgniarkach, które zatrzymały się w miejscu łamany jest Kodeks. Upokarza się koleżanki i kolegów… Tego nie można robić… Jeszcze jeden komentarz pielęgniarki: „Jestem w grupie 6. Cały czas się dokształcam. Mamy wiele form doskonalenia zawodowego, nie tylko studia magisterskie i specjalizacja”. Dlatego takie opinie krzywdzą ludzi! Nie dość, że siatka płac dyskryminuje i upokarza to jeszcze komentarze oczerniające koleżanki, sugerujące, że są gorsze bo nie mają mgr. Mariusz Mielcarek

Tak – nowelizacja ustawy w kierunku jednej grupy oraz jednego współczynnika pracy dla wszystkich pielęgniarek i położnych.

Natomiast projekt ustawy skierowany przez OZZPiP do sejmu mieni się taką alternatywą. Niestety to owieczka w wilczej skórze… Projekt ten dzieli pielęgniarki i położne na grupy w sytuacji kiedy pielęgniarki na konkretnych oddziałach wykonują to samo. Projekt związkowy także nie bierze pod uwagę doświadczenia zawodowego! Nie likwiduje dyskryminacji płacowej pomiędzy grupami siatki płac. Ustala kominy płacowe na poziomie ponad 2 tys. PLN. Dlatego ponad 3 tys. osób podpisało petycję do pani Krystyny Ptok.

Pielęgniarka: Mam kilka kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych na ich podstawie jestem zatrudniona w pogotowiu i hospicjum oraz w POZ. Ale jak co do czego to nie jestem podobno wykształconą. Śmieszne.

Jak skutecznie podpisać petycję do przewodniczącej związku pielęgniarek? Po pierwsze zapoznać się z jej treścią. Petycja została zamieszczona w serwisie internetowym, który jest dedykowany dla zbierania podpisów obywateli pod petycjami – petycjeonline.com.

Petycję można podpisać tylko przez Internet. Dlatego procedura podpisania petycji wymaga skorzystania ze skrzynki mailowej

Warto podkreślić, że petycję można podpisać także anonimowo. Wtedy dane osoby podpisującej petycję nie będą dostępne w Internecie. Aby skorzystać z tej opcji należy przy adnotacji: „Pokaż mój podpis publicznie online” – zaznaczyć „NIE”. Podpis zostanie zaliczony. Natomiast na liście podpisów zostanie zamieszczona adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”. I jeszcze jedna uwaga. Petycję podpisać mogą nie tylko pielęgniarki i położne. Każdy obywatel.

Po kliknięciu PODPISZ na adres e-mali, który podaliśmy przy danych osobowych, przez serwis petycjeonline.com zostanie wysłana automatycznie wiadomość, zwierająca link. W celu zakończenia procedury podpisania petycji należy w ten link kliknąć. Brak kliknięcia w powyższy link spowoduje, że nasz podpis nie zostanie zaliczony. Utracony!

W jakim miejscu podpisać petycję? Petycję podpisujemy na portalu petycjeonline.com. Aby podpisać petycję należy kliknąć w poniższą grafikę i wtedy zostaniemy przeniesieni do treści petycji.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 97

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8489 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki: w którymś momencie nie damy po prostu rady.

2 min czytania
Pielęgniarka: atmosfery w pracy to nie poprawia… W dniu 19 listopada 2024 roku został skierowany wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności zawodowej panią…
Aktualności

Pielęgniarki potraktowano jak zabawki przedwyborcze.

2 min czytania
Pielęgniarka: pielęgniarstwo i położnictwo kurczy się, zanika, zwija się, powoli staje się wspomnieniem. W dniu 19 listopada 2024 roku został skierowany wniosek…
AktualnościPielęgniarki w liczbachSzkolenia pielęgniarek i położnych

14,8% pielęgniarek posiadających tę specjalizację osiągnęło wiek emerytalny. 

1 min czytania
W ciągu 5 lat liczba pielęgniarek specjalistek w tej dziedzinie, w wieku do 40 lat, wzrosła o 1.2 tys.   Kształcenie w dziedzinie…
Komentarze
×
AktualnościKursy dokształcająceNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z grupy 6- cały czas się dokształcam.