Wypalenie zawodowe wśród pielęgniarek
Julia, studentka III roku studiów licencjackich na kierunku Organizowanie Rynku Pracy na Uniwersytecie Warszawskim pisze pracę licencjacką na temat: “Problem wypalenia zawodowego w publicznym sektorze ochrony zdrowia, na przykładzie zawodu pielęgniarki.”
Według studentki, problem wypalenia zawodowego dotyka coraz więcej osób pracujących w zawodzie pielęgniarki, a oferowana pomoc jest w dalszym ciągu niewystarczająca. Celem ankiety jest określenie problemu wypalenia zawodowego w zawodzie pielęgniarki oraz najważniejszych czynników wpływających na to zjawisko. Ze względu na powyższe studentka zdecydowała się poświęcić swoją pracę licencjacką właśnie temu zjawisku. Dlatego zwraca się z ogromną prośbą do pielęgniarek o wypełnienie ankiety.
Badanie jest całkowicie anonimowe, a otrzymane wyniki zostaną wykorzystane jedynie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10 minut, nie wymaga logowania oraz podawania żadnych danych wrażliwych.
Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pytań zawartych w ankiecie.
– Jak często jest Pan/i w stanie powiedzieć o sobie, że idąc do pracy jest Pan/i pełny/a energii? (Myśl o pójściu do pracy wzbudza we mnie pozytywne emocje)
– Jak często odczuwa Pan/i emocjonalne wyczerpanie wykonywaną pracą? (Wykonywanie obowiązków zawodowych powoduje u mnie zmęczenie psychiczne)
– Jak często skoncentrowanie się na potrzebach i problemach pacjentów sprawia Pani/Panu trudność? (Nie potrafię w odpowiednim stopniu skupić się na potrzebach i oczekiwaniach pacjentów i odpowiednio ich rozpoznać)
– Czy jest Pan/i w stanie stwierdzić, że na przestrzeni lat obecna praca stała się dla Pana/Pani obojętna?
Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie.