Prestiżowa nagroda dla pielęgniarki Zuzanny Cepowskiej pracującej w CSK UM
Szanowni Państwo,
Mamy zaszczyt poinformować, że pielęgniarki z Polski otrzymały najważniejszą w USA nagrodę za pracę pielęgniarki.
Doceniona została ich praca w ramach projektu ewakuacji dzieci z Ukrainy i pracy w Klinice Jednorożca stworzonej przy wsparciu naszego Szpitala CSK.
Kierownikiem pielęgniarek w Klinice Jednorożca jest od samego początku pracująca w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na oddziale VI Zuzanna Cepowska – więcej informacji o działalności nagrodzonej pielęgniarki.
Zespoł Kliniki Jednorożca z Zuzią Cepowską na czele jest obecnie w Memphis USA gdzie celebruje odbiór nagrody.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst i zdjęcie: csk.umed.pl – 2 grudnia 2022 roku
W uzupełnieniu informujemy, że wyróżnione nagrodą zostały jeszcze trzy pielęgniarki z Polski:
Katarzyna Matczak (ICZMP w Łodzi), Katarzyna Bieniek (Szpital Kielecki św. Aleksandra) oraz Paulina Kurkowska (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach).
Pielęgniarka po dobrej stronie mocy
Na stronie – po dobrej stronie mocy – Zuzanna Cepowska, dowiadujemy się o zakresie działalności wyróżnionej pielęgniarki. Poniższy tekst stanowi fragmenty informacji zamieszczonych na przedmiotowej stronie internetowej.
– Gdy wybuchła wojna, chciałam coś robić, a nie siedzieć z założonymi rękami – mówi Zuzanna Cepowska z prowadzonej przez prof. Wojciecha Młynarskiego Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej ze szpitala w Łodzi, z zaledwie dwuletnim, ale za to kierunkowym doświadczeniem w onkologii dziecięcej. Dzięki udziałowi w międzynarodowej akcji pomocy ukraińskim dzieciom chorym onkologicznie, zdobyła właśnie jedną z najbardziej prestiżowych na świecie nagród: The DAISY Award for Extraordinary Nurses, przyznawaną najbardziej zasłużonym i wyróżniającym się pielęgniarkom.
Zgodnie z opisem tej nagrody na stronie St. Jude, nominacje do niej pochodzą od pacjentów, opiekunów i personelu. Za „wykazanie się wiedzą kliniczną, troskliwą opieką i przywództwem”, jako „wybitny wzór do naśladowania w społeczności pielęgniarskiej”.
Polska pielęgniarka – zdołaliśmy ewakuować ponad 1200 chorych
– Choć nie zawsze wszystko wychodziło tak płynnie i pięknie, jak byśmy chcieli, to przecież zdołaliśmy ewakuować przeszło 1200 chorych (od pierwszego konwoju w marcu do teraz), także onkohematologicznie, dzieci, nawiązać cenne kontakty z koordynatorami z całej Europy (spotkanie z nimi dało okazję do rozmowy na temat dalszej wspólnej pomocy) – wspomina Zuzanna Cepowska. Były leczone u nas albo kierowane do ośrodków na całym świecie. Bez tej pomocy mogłyby zginąć – wobec agresywności nowotworów dziecięcych i braku możliwości uzyskania leczenia w ojczyźnie.
Nagrodzona pielęgniarka – zawsze chciałam być pielęgniarką
– Zawsze czułam, że chciałabym pracować z ludźmi, i żeby to było coś medycznego – mówi. Bardzo lubię od razu widzieć efekt mojej pracy i ten zawód mi to daje. Wybrałam go już na etapie gimnazjalnym, wtedy akurat opiekowałam się babcią, która przeżyła 101 lat. Nieco przypadku jest w wyborze mojej obecnej specjalizacji z onkologii i hematologii dziecięcej, chciałam iść na pediatrię, ale gdzieś usłyszałam, że oddział, w którym teraz pracuję w Łodzi, jest fajny i można się wiele nauczyć. Poszłam do naczelnej pielęgniarki i się udało. Przez te dwa lata pracy bardzo polubiłam onkologię i hematologię dziecięcą.
Więcej informacji oraz zdjęcia na stronie po-dobrej-stronie-mocy-zuzanna-cepowska
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych serdecznie gratuluje nagrodzonej pielęgniarce. Pani działalność jest wypełnieniem słów hymnu pielęgniarskiego:
Aby ludziom dać pokój i słońce
By cierpiącym przywrócić nadzieję.
Śródtytuły i linki pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl