UWAGA, pacjent uczulony na lek!!!
Reakcja uczuleniowa na lek może manifestować się w różnorodny sposób, począwszy od łagodnej wysypki, poprzez duszności, skończywszy na wstrząsie zagrażającym życiu pacjenta. Leczenie objawów uczulenia na lek jest bardzo trudne, zatem najważniejsza pozostaje profilaktyka – czyli szczegółowy wywiad i bardzo wyraźna komunikacja ostrzegawcza dla osób ordynujących i podających leki pacjentowi. Niestety informacja o uczuleniach nie zawsze jest widoczna, czy też właściwie wyeksponowana w dokumentacji pacjenta, a w przypadku dokumentacji elektronicznej, odpowiednie funkcjonalności oprogramowania nie zawsze są w pełni wykorzystywane. W konsekwencji nadal zdarza się, że mimo wynikającej z wywiadu wiedzy o tym, że pacjent jest uczulony na daną substancję, w trakcie leczenia jest ona podana, co stanowi zdarzenie niepożądane o bardzo duży współczynniku ryzyka.
Zobacz także:
Rozwiązanie – jaskrawe, czytelne i łatwe w użyciu etykiety samoprzylepne
Rozwiązaniem, które znakomicie sprawdza się już w wielu placówkach, są jaskrawe, czytelne i łatwe w użyciu etykiety samoprzylepne przeznaczone do oznaczania dokumentacji pacjentów uczulonych. Pole przeznaczone do wypełnienia umożliwia wpisanie nie tylko nazwy substancji leczniczej, ale także składnika diety, czy też tworzywa materiału medycznego, powodujące u pacjenta uczulenia. Etykiety te, że w zależności od lokalnych preferencji personelu, są naklejane na historię choroby, kartę gorączkową, lub też historię opieki pielęgniarskiej – tak aby pozostawała widoczna, a jednocześnie nie zasłaniała innych treści. Celem jest aby cały personel sprawujący opiekę nad pacjentem miał świadomość uczulenia, co minimalizuje ryzyko omyłkowego podania substancji krytycznej.
Etykiety ostrzegające o uczuleniu mają jaskrawy, pomarańczowy kolor, rozmiar 32x20mm, pojedynczy pakiet liczy 1500 etykiet, a cena pojedynczej etykiety nie przekracza 0,05 PLN. W kwestii szczegółów zapraszamy do kontaktu na email [email protected]