Wpływ pandemii na pracowników ochrony zdrowia
Szanowni Państwo,
Studenci SKN Przyszłe Położne oraz pracownicy Zakładu Pielęgniarstwa Położniczo – Ginekologicznego wraz Zakładem Badań nad Jakością Życia, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, uprzejmie proszą o wypełnienia ankiety, dotyczącej wpływu wybranych zmiennych na poziom satysfakcji z życia oraz z pracy zawodowej u personelu medycznego w czasie pandemii COVID-19.
Celem badania ma być porównanie zmian, jakie zaszły u pracowników ochrony zdrowia w trakcie trwania pandemii oraz tego, jak czas wpłynął na postrzeganie badanych obszarów. Chcielibyśmy także ocenić wpływ wprowadzenia szczepień ochronnych przeciwko SARS-CoV-2 na poczucie lęku, strachu i stresu związanego z pandemią.
Wypełnienie kwestionariusza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udział w badaniu i zajmuje około 10 minut. Zależy nam na uzyskaniu jak największej
liczby wypełnień oraz poznaniu opinii wszystkich pracowników zatrudnionych w sektorze ochrony zdrowia.
Kwestionariusz kierowany jest do osób aktywnych zawodowo (również w formie pracy zdalnej/teleporad): do stomatologów, lekarzy, farmaceutów, dietetyków, ratowników medycznych, analityków medycznych, elektroradiologów, pielęgniarek, położnych, psychologów.
Głos pielęgniarek i położnych jest w tej sprawie istotny
Głos Państwa środowisk zawodowych jest dla nas bardzo istotny. Pielęgniarki i pielęgniarze oraz położne i położni wykonują codziennie ogrom niezwykle ciężkiej pracy, która dodatkowo została spotęgowana podczas pandemii Covid-19, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnianie i udostępnianie przez Państwa ankiety.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
Pozdrawiam serdecznie
Wanda