Ginekologia estetyczna – z jakich zabiegów warto skorzystać?

3 min czytania
Aktualności
Ginekologia estetyczna – z jakich zabiegów warto skorzystać?

Kobiety coraz częściej zwracają uwagę na wygląd i zdrowie swoich stref intymnych. Dlatego zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej stają się coraz bardziej popularne. Sprawdź, jakie możliwości oferuje ginekologia estetyczna!

Zabiegi ginekologii estetycznej poprawiają nie tylko wygląd, ale także samopoczucie pacjentek. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego typu zabiegów. Poniżej znajdziesz informacje na temat możliwości, jakie oferuje ginekologia estetyczna.

Ginekologia estetyczna – czy warto skorzystać z zabiegów?

Ginekologia estetyczna obejmuje szereg zabiegów, wykonywanych w celu poprawy wyglądu kobiecych narządów płciowych i polepszenia ich funkcji seksualnych. Zabiegi wykonuje się zarówno ze wskazań medycznych, jak i estetycznych. Leczenie przynosi wiele korzystnych efektów. W zależności od zabiegu mogą to być m.in. polepszenie wyglądu sfer intymnych, poprawa funkcjonowania narządów płciowych, poprawa jakości życia seksualnego, zwiększenie elastyczności ścianek pochwy czy likwidacja problemu nietrzymania moczu. Efektem niektórych zabiegów jest również poprawa nawilżenia pochwy oraz zmniejszenie częstotliwości występowania grzybiczych i bakteryjnych infekcji pochwy.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej – dla kogo?

Istnieje wiele grup kobiet, dla których przeznaczone są zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Powinnaś zastanowić się nad skorzystaniem z tego typu zabiegów, jeżeli:

  • Nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich sfer intymnych;
  • Zmagasz się z suchością pochwy;
  • Cierpisz na atrofię warg sromowych;
  • Współżycie seksualne sprawia Ci ból i dyskomfort;
  • Przeszłaś ciężki poród naturalny;
  • Borykasz się z problemem nietrzymania moczu;
  • Zmagasz się z częstymi infekcjami intymnymi.

Labioplastyka – na czym polega?

Jednym z popularnych zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej jest labioplastyka. Zabieg jest przeznaczony dla kobiet o nieprawidłowej budowie warg sromowych, która powoduje dyskomfort m.in. podczas współżycia seksualnego lub uprawiania sportu. Labioplastyka polega na zmianie kształtu lub rozmiaru warg sromowych, dzięki czemu zostaje przywrócony komfort wykonywania codziennych czynności. Zabieg labioplastyki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Może być przeprowadzony metodą chirurgiczną lub laserową.

Zabieg usunięcia lub odtworzenia błony dziewiczej

Hymenotomia jest zabiegiem z zakresu ginekologii plastycznej, polegającym na nacięciu lub usunięciu błony dziewiczej. Zabieg wykonuje się w sytuacjach, kiedy błona dziewicza jest zbyt gruba i twarda oraz nie ulega perforacji podczas współżycia seksualnego. Z kolei zabieg, który polega na odtworzeniu  błony dziewiczej, nosi nazwę hymenoplastyki. Polega na zszyciu pozostałych po błonie dziewiczej fałdów. Kobiety decydują się na wykonanie takiego zabiegu najczęściej ze względów religijnych lub kulturowych. Hymenotomia oraz hymenoplastyka wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie nietrzymania moczu

Profesjonalne kliniki ginekologii estetycznej oferują leczenie nietrzymania moczu. Problem nietrzymania moczu dotyczy wielu kobiet. Jeżeli Ty również zmagasz się z tą dolegliwością, warto skorzystać z usług kliniki, specjalizującej się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Najlepsze efekty przynosi leczenie za pomocą ultradźwięków, lasera CO2 lub nici ginekologicznych. Warto umówić się na konsultację z lekarzem, który wybierze metodę najlepiej dostosowaną do potrzeb pacjenta.

Pozostałe zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej i estetycznej

Ginekologia plastyczna, oprócz labioplastyki, hymenotomiii, hymenoplastyki i leczenia nietrzymania moczu, oferuje szereg innych zabiegów. Można wymienić m.in takie zabiegi jak:

  • Modelowanie i rewitalizacja warg sromowych, które poprawiają estetykę okolic intymnych. Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, które odczuwają dyskomfort spowodowany nieprawidłową anatomią warg sromowych.
  • Leczenie zespołu rozluźnionej pochwy, który powoduje pogorszenie jakości życia seksualnego. Problem dotyczy zwłaszcza kobiet po ciężkich lub licznych porodach, jednak tak naprawdę może pojawić się u każdej kobiety bez względu na wiek. Najlepszą metodą leczenia jest w tym przypadku zabieg przy pomocy ultradźwięków, który jest krótki i zupełnie bezbolesny.
  • Plastyka pochwy, która często zostaje zniekształcona po porodzie fizjologicznym. Po nacięciu krocza krocza lub trudnym porodzie w obrębie przedsionka pochwy powstają blizny i zrosty, które obniżają jakość życia seksualnego. Zabieg plastyki przedsionka pochwy polega na chirurgicznym wycięciu zmian, dzięki czemu możliwa jest poprawa funkcjonowania pochwy.
  • Plastyka przerośniętego napletka łechtaczki – polega na chirurgicznym lub laserowym wymodelowaniu kształtu napletka. Zabieg przywraca komfort miejsc intymnych i umożliwia czerpanie przyjemności z życia seksualnego.

Ginekologia estetyczna nieustannie się rozwija. W profesjonalnych klinikach dostępne są coraz nowocześniejsze metody leczenia, które poprawiają wygląd i funkcjonowanie narządów płciowych u kobiet. Jeżeli borykasz się problemami w sferze intymnej, warto zapoznać się z ofertą dostępnych zabiegów, aby wybrać dla siebie najbardziej odpowiednią propozycję.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis

667 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 9300 brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek NZOZ Zdrowie-Med Sp. z o.o. specjalizuje się w medycynie szkolnej, wyznaczając standardy w zakresie ochrony zdrowia dzieci i…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleUprawnienia pielęgniarekWynagrodzenia pielęgniarek

Prezes izby pielęgniarek: życzę pielęgniarkom odrobiny szaleństwa.

2 min czytania
Chyba tekst piosenki „Jestem szalona” zdecydowanie siedzi w głowie pani prezes izby pielęgniarek… Na końcu 2024 roku redakcja pielegniarki.info.pl opublikowała dwa artykuły…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

1,3% aktywnych zawodowo pielęgniarek posiada specjalizację w tej dziedzinie pielęgniarstwa. 

1 min czytania
Liczba specjalistek w tej dziedzinie pielęgniarstwa wzrosła w ostatnich latach o 55%.  2,2 tysiąca-  czyli około 1,3% czynnych zawodowo pielęgniarek, zatrudnionych w…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?